Архів

Друк

Полтавська облрада звернулась до Уряду з вимогою накласти мораторій на підвищення тарифів

26 липня відбулося перше пленарне засідання дев’ятої сесії обласної ради сьомого скликання. Вів засідання голова обласної ради Олександр Біленький.

Депутати та запрошені хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих земляків – учасників АТО: бійця 58-ї бригади Юрія Яценка з міста Кременчука та бійця 53-ї бригади Сергія Месечі з села Жуки Кобеляцького району.

За традицією голова обласної ради Олександр Біленький та голова облдержадміністрації Валерій Головко вручили нагороди.

Почесну відзнаку Полтавської обласної ради - нагрудний знак «За вірність народу України» І ступеня - було вручено Олексію Кабушці, батькові загиблого учасника АТО, водія БТР 2-ї роти 90-го десантно-штурмового батальйону 81-ї бригади Збройних Сил України, жителя м. Полтава Мирослава Кабушки. Він нагороджений посмертно за мужність і героїзм, вірність військовій присязі, виявлені під час проведення антитерористичної операції на Сході України, вагомий особистий внесок у захист територіальної цілісності та суверенітету держави.

Нагрудним знаком «За вірність народу України» ІІ ступеня було нагороджено учасника АТО, капітана Збройних Сил України Володимира Дудку.

За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм орден княгині Ольги ІІІ ступеня вручено голові фермерського господарства «Щаслива доля» Полтавського району Галині Бурлаці.

Почесна відзнака народного художника України була вручена члену Національної спілки художників України, жителю с. Млинки Котелевського району Павлу Волику; заслуженого діяча науки і техніки України - проректору з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти, завідувачу кафедри Вищого державного навчального закладу України «Українська медична стоматологічна академія», доктору медичних наук, професору Ігорю Скрипнику; заслуженого лікаря України - лікарю відділення філії приватного акціонерного товариства «Миргородкурорт» «СКК «Миргород» Аллі Гавловській; завідувачу урологічного відділення Полтавського обласного клінічного онкологічного диспансеру Миколі Скибі; заслуженого працівника освіти України - директору Решетилівського художнього професійного ліцею Наталії Бігун; заслуженого працівника фізичної культури і спорту України - директору дитячо-юнацької спортивної школи м. Лубни Олександру Семенцю.

Почесною грамотою облдержадміністрації відзначена самовіддана праця лікаря-онколога хіміотерапевтичного відділення Полтавського обласного клінічного онкологічного диспансеру, депутата Полтавської обласної ради сьомого скликання, депутата обласної ради Мирослави Василенко; почесною відзнакою Полтавської обласної ради - нагрудним знаком «За вірність народу України» ІІ ступеня - волонтерська діяльність з матеріально-технічного забезпечення українських військовослужбовців, які виконують бойові завдання на Сході України, співзасновника Кобеляцького районного благодійного фонду «Захисти Вітчизну» Світлани Сергійко.

За вагомий особистий внесок у розвиток фізичної культури і спорту в області, активну популяризацію здорового способу життя серед молодого покоління, підготовку гідної спортивної зміни Полтавщини та з нагоди 50-річчя від дня народження Почесною грамотою обласної ради було нагороджено голову Полтавської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Україна» Ігоря Кислова.

Почесна грамота обласної ради вручена депутату обласної ради Руслану Богдану, грамоти обласної ради - депутатам обласної ради: Інні Авраменко, Миколі Бондарю, Руслану Ляшку, Сергію Мамояну, Людмилі Овчаренко, Івану Близнюку.

Подяку обласної ради за значну організаційну роботу з надання благодійної допомоги на ліквідацію наслідків буревію, що пройшов 22-23 червня в Лубенському, Чорнухинському та Лохвицькому районах Полтавської області оголосили Горішньоплавнівському міському голові Дмитру Бикову, голові Великобагачанської районної державної адміністрації Камандару Іскяндару-огли Байрамову, голові Гадяцької районної державної адміністрації Олексію Матюшенку, виконувачу обов’язків Глобинської районної державної адміністрації Володимиру Молодчину, голові Машівської районної державної адміністрації Юлії Середі, голові Миргородської районної державної адміністрації Юрію Коваленку, голові Полтавської районної державної адміністрації Юрію Карімову.

У свою чергу, голова Чорнухинської районної ради Надія Кривчун оголосила подяки районної ради за допомогу у ліквідації наслідків стихії групі депутатів обласної ради.

За активну участь у здійсненні волонтерських ініціатив по проведенню медичного навчання українських військових, які виконують бойові завдання на Сході України, медаллю 58-ї окремої механізованої бригади «Знання, душу, серце - людям» було нагороджено інструкторів громадської організації «Медичний спецпідрозділ «Вартові життя»: Світлану Варвянську, Вікторію Лозу, Тетяну Рожкову, Віталія Сеня.

По тому депутати обрали секретаріат сесії та сформували порядок денний сесії, включивши додаткові питання.

Голова обласної ради Олександр Біленький повідомив, що за розпорядженням лідера Радикальної партії Олега Ляшка, Валерія Калюжного звільнено від виконання повноважень голови фракції Радикальної партії Олега Ляшка в Полтавській обласній раді, а виконання обов'язків голови фракції покладено на Руслана Рогова.

Із суспільно-значимих питань виступили народні депутати України Андрій Река, Ігор Мосійчук; заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, депутати обласної ради: Володимир Цибенко, Володимир Бобиль, а також громадські активісти: Микола Чернушенко, Олег Педченко, Роман Стегній, Валентина Мурашко, Василь Ковальчук. У виступах були порушені проблеми охорони довкілля, ремонту доріг, забезпечення права громадян на отримання у користування земельних ділянок, дотримання чинного законодавства при будівництві об’єктів соціальної інфраструктури та інші.

Сесія підтримала депутатські запити  Миколи Горба, Валентина Несена, Анатолія Яненка щодо необхідності придбання діагностичної апаратури для Оржицької центральної районної лікарні (УЗ сканера з режимом спектрального (PW) доплера);  Віктора Скочка - щодо ремонту дороги з Нових Санжар через Нехворощу до межі з Машівським районом та мосту через річку Оріль.

Депутати прийняли Звернення Полтавської обласної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо врегулювання проблем із підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги, підтримали проекти рішень: «Про екологічну ситуацію в смт. Білики Кобеляцького району Полтавської області» та «Про екологічну ситуацію в с. Сенча Лохвицького району Полтавської області».

На пропозицію голови обласної ради Олександра Біленького, до розгляду питання про внесення змін до показників обласного бюджету на 2016 рік, сесія розглянула проекти обласних Програм та проекти рішень з внесення змін до програм, що передбачають виділення коштів з обласного бюджету.

Наразі обласна рада затвердила внесення доповнень до Програми економічного і соціального розвитку Полтавської області на 2016 рік, Комплексну програму щодо забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян та оборонної роботи на 2016-2020 роки, Перелік об’єктів, на які будуть спрямовані кошти обласного бюджету, відповідно до Обласної програми «Питна вода Полтавщини» на 2011-2020 роки, у 2016 році.

Сесія внесла зміни і доповнення до Програми розвитку місцевого самоврядування в Полтавській області на 2016-2017 роки, обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки, Комплексної програми комунікацій влади з громадськістю та розвитку інформаційної сфери в Полтавській області на 2016-2018 роки; зміни - до обласної Програми розвитку дорожнього господарства Полтавської області на 2016-2018 роки, обласної Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки, Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2016 році, затвердженого рішенням від 29 квітня 2016 року № 106.

Своїм рішенням обласна рада скасувала обласну Програми поводження з твердими побутовими відходами на 2012-2018 роки.

У ході голосування депутати не підтримали проект рішення «Про обласну Програму розвитку малого і середнього підприємництва на 2016 - 2017 роки».

Відтак, обласна рада затвердила внесення змін до показників обласного бюджету на 2016 рік.

Розподіл коштів, передбачених на виконання заходів обласної Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки, буде проведено за результатами спільного засідання постійних комісій обласної ради з питань бюджету та управління майном, з питань молодіжної політики, спорту та туризму.

Депутати ухвалили кадрові рішення. Зокрема, про керівників суб'єктів господарювання спільної власності територіальних громад області щодо продовження з ними терміну дії трудових контрактів; затвердили внесення змін до Положення про порядок призначення на посаду та звільнення з посади керівників підприємств (установ, організацій, закладів), які належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області, укладення та розірвання з ними контрактів, затвердженого рішенням обласної ради № 132 від 14.06.2016 р., затвердили кандидатуру на відзначення щорічною Премією Верховної Ради України.

За результатами голосування, Державній службі геології та надр України було відмовлено у погодженні видачі спеціальних дозволів публічному акціонерному товариству «Укргазвидобування» - на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку, з подальшим видобуванням (промисловою розробкою) газу природного, конденсату, нафти Абрамівської площі на території Машівського та Карлівського районів Полтавської області, Зв’язівської площі на території Миргородського району Полтавської області, Вільної площі на території Машівського та Новосанжарського районів Полтавської області, Федорівської площі на території Карлівського району Полтавської області, Новодиканської площі на території Решетилівського, Полтавського, Шишацького, Диканського та Новосанжарського районів Полтавської області, Клюшниківської площі на території Миргородського та Лохвицького районів Полтавської області, Дружинінської площі на території Шишацького та Великобагачанського районів Полтавської області, Зуївської площі на території Гадяцького та Миргородського районів Полтавської області, Руновщинської площі на території Полтавського, Диканського та Котелевського районів Полтавської області, Майорівської площі на території Полтавського, Котелевського та Чутівського районів Полтавської області; на видобування газу природного, нафти, конденсату та супутніх компонентів Матвіївського родовища на території Котелевського району Полтавської області (у зв’язку з розширенням меж раніше наданої у користування ділянки надр), Горобцівсько-Відрадненського родовища на території Полтавського, Решетилівського та Новосанжарського районів Полтавської області (у зв’язку з розширенням меж раніше наданої у користування ділянки надр), Тимофіївського родовища на території Гадяцького району Полтавської області (у зв’язку з розширенням раніше наданої у користування ділянки надр).

Обласна рада також відмовила у погодженні Державній службі геології та надр України надання без проведення аукціону публічному акціонерному товариству «Укрнафта» спеціального дозволу на видобування вуглеводнів Червонолуцького родовища на території Лохвицького та Гадяцького районів Полтавської області.

Разом із тим, депутати погодили Державній службі геології та надр України надання спеціальних дозволів без проведення аукціону публічному акціонерному товариству «Транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія «Укртатнафта» на видобування питних підземних вод Омельницького родовища (водозабір №2) на території Кременчуцького району Полтавської області, товариству з обмеженою відповідальністю «Миргородський сироробний комбінат» - на видобування питних підземних вод Миргородського - 4 родовища (свердловини № 13 (4479), 18 (4478) на території м. Миргород Полтавської області.

Обласна рада підтримала проект рішення «Про погодження проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) межі м. Миргород Полтавської області», прийняла рішення з майнових питань.

Решту питань порядку денного дев’ятої сесії обласної ради сьомого скликання депутати розглянуть на другому пленарному засіданні.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини