Архів

Друк

Проблему неприємних запахів у повітрі Кременчука обговорили у виконкомі

Міський голова Кременчука Віталій Малецький провів нараду з приводу екологічної ситуації в місті, пов’язаної з сильними неприємними запахами в повітрі.

На нараду були запрошені окрім керівників відповідних підрозділів виконавчого комітету, керівники різних контролюючих органів, депутати міської ради, керівники промислових підприємств Північно-промислового вузла, а саме – нафтопереробного заводу, Кременчуцької ТЕЦ ВАТ «Полтавообленерго», заводу технічного вуглецю та пропарочної станції вагонного депо «Кременчук», а також представники громадських організацій, небайдужі кременчужани та засоби масової інформації.

Починаючи з 27 травня поточного року, Кременчук, а саме район Молодіжного, Пивзаводу, Нагірної частини, почало лихоманити від досить сильного неприємного запаху в повітрі. До виконавчого комітету Кременчуцької міської ради почастішали скарги від населення міста – лише за минулу добу на службу допомоги мера кременчужанам надійшло 45 звернень від громадян . Збільшилася і кількість звернень до медичних установ в даних мікрорайонах зі скаргами на поганий стан здоров’я та захворюваннями, які можуть бути спричинені саме проблемами погіршення екологічної ситуації.

З’ясувати причини виникнення запахів і знайти шляхи усунення проблеми – саме це ставить на меті Кременчуцька міська влада разом з громадськістю міста. Під час наради було заслухано буквально всіх, кому ця проблема є небайдужою. Звичайно, жодне з підприємств Північно – промислового вузла не взяло на себе відповідальності за появу неприємних запахів у повітрі – представники зазначених підприємств стверджували, що усі технологічні процеси на їхніх підприємствах відбуваються відповідно до встановлених норм і держстандартів, відхилень від норм чи якихось аварійних викидів в атмосферне порушення у них не зафіксовано. Міські ж екологи та покази лабораторних досліджень стверджують, що перевищення по деяким показникам в повітрі неодноразово фіксувалися, тож причину варто шукати саме на підприємствах. Висловили своє обурення даною ситуацією і представники громади, які звернулися до присутніх з проханням не відхрещуватися від проблеми, а подумати як її вирішити, в іншому випадку громадськість піде мітингувати вже під стіни підприємств. У підсумку, після більше ніж двохгодинної наради, міський голова Віталій Малецький закликав керівників промислових підприємств все ж таки ще раз проаналізувати стан на своїх підприємствах і при необхідності вжити заходи з усунення проблеми та працювати у напрямку модернізації виробництва та запровадження очисних технологій. Міський голова доручив відповідним службам цілодобово контролювати ситуацію і наголосив, що в разі виявлення забруднювачів атмосферного повітря міська влада звертатиметься до контролюючих органів щодо притягнення винних до відповідальності.

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини