Архів

Друк

Керівництво Полтавщини і представники проекту GIZ обговорили нові напрямки співпраці

Серед перспектив — міжмуніципальне співробітництво, створення комунальних підприємств, прокладання сучасних Інтернет-мереж і підготовка управлінських кадрів.

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко та його перший заступник Андрій Пісоцький сьогодні зустрілися з делегацією Проекту «Реформа управління на сході України», що впроваджується німецькою федеральною установою GIZ. З міжнародними експертами GIZ керівництво області зустрічається не вперше, зважаючи на плідну й тривалу співпрацю. Тому зустріч радше нагадувала спілкування давніх знайомих і партнерів.

Як наголосила керівник проекту Арлетт Стоянович, цього разу експерти приїхали, щоб підвести певні підсумки тих проектів, які реалізувалися на теренах Полтавщини у минулі роки, та обговорити перспективні напрямки співпраці, які цікавлять місцеву владу. В Україні делегація перебуватиме два тижні. За цей час представники GIZ проведуть перемовини про подальшу співпрацю як на національному, так і на регіональному рівнях.

У свою чергу, голова Полтавської ОДА Валерій Головко подякував німецькій стороні за можливість органам місцевого самоврядування, громадам, які відбулися на теренах Полтавської області, брати участь у різноманітних проектах.

— Ми маємо безкоштовний і безцінний досвід Німеччини, як проводити реформи і не наробити помилок, уникати тих моментів, через які пройшла німецька сторона, впроваджуючи реформи децентралізації та об’єднання громад, — прокоментував Валерій Головко. — Ми готові до співпраці і готові вчитися й далі.

Говорили, зокрема, і про нещодавнє навчання у Німеччині в рамках проекту GIZ. Як прокоментував перший заступник голови ОДА Андрій Пісоцький, завдяки тій поїздці на Полтавщині з’являться ще щонайменше 5 нових об’єднаних територіальних громад.

— У нас деякі представники місцевих рад і територіальних громад не могли визначитися чи об’єднуватися чи ні, чи створювати комунальні підприємства. Доки не поїхали до Німеччини, — пояснив Андрій Пісоцький. — А там на власні очі побачили, як працюють комунальні підприємства, як сплачуються податки, які послуги отримують люди. Побачили перспективи об’єднання і зрозуміли, що цей процес незворотній.

Серед перспективних напрямків, які область готова розвивати разом з проектом GIZ, Валерій Головко насамперед назвав міжмуніципальну співпрацю. На сьогодні область займає перше місце в Україні за кількістю підписаних угод про міжмуніципальну співпрацю. Наступний крок, зазначив експерт Проекту Штефан Драгер — якісна реалізація таких угод. У їх рамках, зокрема, на Полтавщині можуть створювати і сучасні пожежні служби в різних районах якраз на умовах співпраці різних громад, зокрема і об’єднаних.

Ще один напрямок — це створення сучасних комунальних підприємств в районах, містечках і селищах. Тим паче, що ті ж об’єднані територіальні громади вже звертаються до обласної влади, Офісу реформ з проханням допомогти створити такі підприємства і правильно розрахувати тарифи на комунальні послуги.

— Потужна мережа Інтернет, як показує німецький досвід, теж важлива і невід’ємна частина якісних послуг. Зокрема, і медичних, і освітніх, і комунальних, — додав Валерій Головко. — На жаль, територія області покрита Інтернет-мережею лише на 37%. І цей недолік ми маємо виправити.

Не менш важливе питання — кадрове. Успіх будь-якого проекту неможливий без управлінців високого рівня. А на Полтавщині відчувається кадровий голод, до якого призвела багаторічна політика централізації влади. Як наголосив Валерій Головко, обласна влада готова бути партнером GIZ у рамках проекту підготовки сучасних управлінських кадрів для об’єднаних територіальних громад, комунальних підприємств, тощо саме на базі саме Полтавської області.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини