Архів

Друк

Криміногенна обстановка в області залишається напруженою

Про це повідомив прокурор Полтавщини Сергій Попов під час брифінгу, який був присвячений результатам роботи органів прокуратури області за І квартал 2016 року.

На 45% зросла кількість злочинів проти життя та здоров’я особи. Подальшого поширення набувають правопорушення проти власності, зокрема на 76% збільшилося шахрайств та на 33% - крадіжок.

Майже наполовину зросла кількість незаконних заволодінь транспортними засобами, передусім за рахунок їх суттєвого збільшення у Кременчуцькому, Лохвицькому, Миргородському та Хорольському районах.

Загалом упродовж І кварталу найбільший ріст злочинності відбувся у Полтаві та Лубенському районі.

Водночас в області на чверть менше вчинено умисних вбивств, на третину – тілесних ушкоджень, що спричинили смерть потерпілих, вдвічі менше скоєно зґвалтувань.

Розкрито усі 16 умисних вбивств, вчинених упродовж 3 місяців цього року.

Прокурорами здійснювалося процесуальне керівництво у майже 35 тисячах кримінальних проваджень, досудове розслідування в яких проводили слідчі поліції. За результатами досудових розслідувань затверджено та направлено до суду понад 1,5 тисячі обвинувальних актів.

Слідчі підрозділи правоохоронних органів області направили до суду 13 обвинувальних актів та склали 21 протокол про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних із корупцією.

Окрім цього, відповідно до ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції» працівники прокуратури у різні органи направили 185 подань. За результатами розгляду 112 з них через порушення антикорупційного законодавства до дисциплінарної відповідальності притягнуто 26 осіб.

Щодо представництва інтересів громадян і держави в суді, то протягом вищезгаданого періоду прокурори пред’явили до суду 130 позовів на 142 млн. грн., з яких 66 позовів на 46 млн. грн. задоволено.

Сергій Попов розповів, що прокуратура області пред’явила 2 позови до Полтавського окружного адміністративного суду про зобов’язання Полтавської міської ради забезпечити прийняття у комунальну власність територіальної громади Полтави 2-х гуртожитків.

«Ці будинки упродовж тривалого часу залишаються не переданими у комунальну власність, що порушує інтереси держави, яка гарантує її громадянам право на житло. Вказаними позовами прокуратура захищає понад 280 сімей, які проживають у цих гуртожитках та не мають можливості приватизувати кімнати», - сказав прокурор та додав, що прокуратура вивчає ситуацію по інших гуртожитках, тому, можливо, позовів буде більше.

На захист прав дітей порушено 5 кримінальних проваджень та заявлено 32 позови.

Прес-служба прокуратури Полтавської області

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини