Архів

Друк

Полтавщина поглиблює партнерські взаємини з Болгарією

Полтавська область зацікавлена у розширені довготривалих партнерських взаємин з Болгарією і відновленні побратимських відносин між Полтавою та Велико-Тирново.

Про це під час зустрічі в облдержадміністрації говорили голова Полтавської ОДА Валерій Головко та Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Болгарія в Україні Красімір Мінчев.

Валерій Головко наголосив, йдеться не лише про співпрацю у сфері культури та туризму, а й економіки. Ще один важливий напрямок співпраці — це міжмуніципальні партнерські взаємовідносини, зокрема, розширення побратимських взаємин і на інші міста Полтавської області.

— Ми плануємо розробити дорожню карту співпраці між муніципалітетами, безпосередньо, у форматі малого та середнього бізнесу, — зауважив під час зустрічі голова Полтавської ОДА. — Сьогодні полтавці зацікавлені у нових ринках збуту власної продукції. Однак співпраця у культурній сфері теж надзвичайно важлива. Всі ці кроки вписуються у концепцію, згідно з якою ми прагнемо зробити Полтавщину привабливим туристичним центром України. Також маємо на меті розширити список болгарських міст-побратимів.

Посол Республіки Болгарія в Україні Красімір Мінчев переконаний, що співпраця буде довготривалою та перспективною. Адже Болгарія вже отримала членство в ЄС, знає, як уникнути помилок на цьому шляху. Болгари на практиці знають, що таке ведення бізнесу за правилами ЄС, тому готові поділитися практичним досвідом з полтавськими підприємцями, як можна отримати кошти європейських грантів на розвиток малого та середнього бізнесу.

— Наше головне завдання — розширити співробітництво між болгарськими та українськими містами, — пояснив Красі мір Мінчев. — Уже активно співпрацюємо з Одеською, Миколаївською, Херсонською, Харківською областями. Також докладаємо максимум зусиль, аби між Полтавою та Велико-Тирново розвивати дружні відносини. Тим більше, що нас пов’язує історія: поблизу села Мала Перещепина Новосанжарського району знаходиться могила болгарського царя. Ми хочемо створити меморіальний комплекс навколо поховання, збудувати музей, готель. Також прагнемо розвивати й економічні відносини, зокрема полтавська продукція буде представлена на європейському ринку, можливе інвестування малого та середнього бізнесу. Загалом плануємо розвивати зв’язки у різних сферах, зокрема спорту, освіти, культури, економіки, туризму.

Аби зав’язати більш тісні економічні стосунки і налагодити діалог підприємців обох країн, очільник Полтавщини запропонував провести в регіоні українсько-болгарський бізнес-форум. А заодно запросив болгарських гостей взяти влітку участь в Сорочинському ярмарку, представивши свою країну, і Великотирнівську область зокрема, в окремій експозиції.

Окрім того, Валерій Головко дав доручення узгодити всі технічні моменти, зокрема, питання відведення земельної ділянки біля могили засновника Великої Болгарії Хана Кубрата у Малій Перещепині, щоб його нащадки змогли розпочати будівництво меморіального комплексу.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини