Архів

Друк

Питання реконструкції міжнародної автомобільної дороги вирішувалося в ОДА

В облдержадміністрації за участю голови облдержадміністрації Валерія Головка і першого заступника голови ОДА Андрія Пісоцького відбулася нарада з питань капітального ремонту міжнародної автомобільної дороги загального користування державного значення Е 577 М-22 Полтава-Олександрія та реалізації третього спільного між Україною та Світовим банком проекту “Покращення автомобільних доріг та безпеки руху”.

Цей проект передбачає продовження відновлення міжнародної автомобільної дороги М-03 Київ-Харків-Довжанський на ділянці від м. Полтава до м. Валки Харківської області з будівництвом обходів м. Полтава, с. Копили та смт Чутове.

У нараді також взяли участь начальник управління інфраструктури та туризму Олександр Бєліков, перший заступник міського голови м. Кременчука Володимир Пелипенко,начальник Служби автомобільних доріг у Полтавській області Володимир Трояновський та інші.

Особливу увагу учасники наради приділили питанню будівництва обходів м. Полтава та смт. Чутове. Начальник Служби автомобільних доріг Володимир Трояновський зазначив, що фінансова підтримка у капітальному ремонті автомобільної дороги М-22 Полтава-Олександрія є з боку Державного агентства автомобільних доріг України та Міністерства фінансів України.

Фахівці Служби автодоріг розповіли про стан автомобільної дороги М-22 Полтава-Олександрія та необхідність її ремонту. При цьому було зазначено, що міжнародна автомобільна дорога державного значення з’єднує Полтавську і Кіровоградську області та є складовою частиною міжнародної магістралі Е 577 Полтава-Кіровоград-Кишинів-Гургулешти-Галац-Слободзія. Також вона має важливе значення для Полтавської області, оскільки з’єднує обласний центр Полтаву із потужними промисловими конгломератами – Кременчуком та Комсомольськом. Протяжність автодороги, що знаходиться на балансі Служби автодоріг, складає 111,2 км.

Останніми роками темпи руйнування покриття вказаної автомобільної дороги прискорились у зв’язку з великим обсягом перевезень кам’яної продукції для реконструкції автомобільної дороги М-03 Київ-Харків-Довжанський. На покритті дороги від перехрещення з автодорогою Р-52 Дніпропетровськ-Царичанка-Кобеляки-Решетилівка на км 52+399 до км 93+120 (с. Щербаки Кременчуцького району) виникли деформацій у вигляді колійності, напливів та осідань. На інших ділянках старіння в’яжучих призводить до виникнення великої кількості вибоїн. Лише уцьому році для забезпечення проїзду було ліквідовано близько 9 тис. м2 ямковості.

На залізничних переїздах в Козельщинському та Кременчуцькому районах необхідно побудувати шляхопроводи через залізничні колії. На ділянках проведення капітального ремонту необхідно влаштувати тимчасові об’їзди.

На автодорозі знаходиться 20 мостових споруд протяжністю 631 м, із них 17 споруд збудовані з 1951 по 1967 років, які не відповідають сучасним вимогам по вантажопідйомності. 2 мостові споруди (міст біля с. Лелюхівка на км 31+162 та міст біля с. Свердловське на км 48+190) знаходяться в аварійному стані і потребують негайного капітального ремонту з підсиленням конструкцій.

Незважаючи на велику інтенсивність руху та велике господарське значення на автодорозі більше 30 років не проводився капітальний ремонт. На ділянці автодороги від км 52+399 до км 93+120 терміново необхідно виконати роботи з капітального ремонту. На розробку проектно-кошторисної документації необхідно орієнтовно 200 млн. грн. та ще 250 млн. грн. на початок будівельних робіт.

Теги:

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини