Архів

Друк

В області завершуються осінньо-польові роботи

В облдержадміністрації під головуванням першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Ярослава Краснопольського відбулася республіканська селекторна нарада стосовно підведення підсумків сівби озимих культур, стану посівів озимих культур, завершення комплексу осінньо-польових робіт та балансів попиту та пропозиції зерна.

У нараді також узяв участь заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олег Палій.

Олег Палій зазначив, що станом на 2 листопада в усіх категоріях господарств області намолочено 4,153 млн. тонн зерна з площі 777 тис. га, що складає 84% від загальної площі посіву. Середня врожайність склала 53,4 ц/га, що на 5,8 ц/га більше у порівнянні з минулим роком. Валовий збір зернових та зернобобових культур в поточному році очікується на рівні 5 млн. тонн.

«Із 353 тис. га намолочено 2,422 млн. тонн зерна кукурудзи. Це становить 72% від площі посіву. Урожайність склала 68,6 ц/га. У порівнянні з минулим роком це на 15,3 ц/га більше. Зібрати залишилося близько 140 тис. га. У області достатньо технічних потужностей, щоб зібрати кукурудзу у найкоротші терміни», - наголосив Олег Палій.

Уже завершується збирання технічних культур. Із 190 тис. га зібрано 415 тис. тонн сої, що, у порівнянні з минулим роком, на 6,3 ц/га більше. Середня ж її врожайність склала 21,9 ц/га.

770 тис. тонн соняшнику зібрано із 295 тис. га (96%). Середня урожайність склала 26,1 ц/га.

Цукрових буряків при середній врожайності 497 ц/га зібрано 840 тис. тонн із 16,9 тис. га (59%). Близько 1,300 млн. тонн очікується валовий збір.

Станом на 1 листопада перероблено 550 тис. тонн цукросировини та вироблено 85 тис. тонн цукру (для області квота «А» становить 203,5 тис. тонн). Середня ж цукристість становить 18-19%. Переробку цукрових буряків у області здійснюють чотири заводи, троє із яких підпорядковані агропромхолдингу «Астарта-Київ» (Глобинський, Новооржицький, Яреськівський) та Ланнівський цукровий завод.

У цьому році в усіх категоріях господарств вирощено та зібрано 1,2 млн. тонн картоплі. Потреба ж споживання регіону становить 200 тис. тонн на рік. Овочів вирощено близько 500 тис. тонн при річній потребі для споживання 230 тис. тонн.

«Засуха поточного року призвела до відсутності продуктивної вологи в грунті. Це стало причиною відсутності сходів на переважній більшості площ посіву. У зв’язку з цим навесні ймовірно будуть частково пересіватись озимі культури. На сьогоднішній день із посіяних 240 тис. га озимих на зерно сходи отримано на площі 126 тис. га (52%), з них в доброму стані 22 тис. га (18%), задовільні посіви – 40 тис. га (31%), слабкі та зріджені – 64 тис. га (51%). Враховуючи такий стан посівів в області уже розпочато роботи по формуванню страхового фонду насіння ярих культур», - зазначив Олег Палій під час наради.

Теги:

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини