Архів

Друк

Валерій Головко: «На ремонт доріг області потрібно консолідувати кошти всіх бюджетів»

Цього року на ремонт доріг, які фінансуються із обласного бюджету, заплановано витратити понад 24 мільйони гривень. Ще 163 мільйони 220 тисяч гривень на автошляхи передбачено у місцевих бюджетах.

Цю інформацію на щотижневій апаратній нараді у вівторок оприлюднив директор Департаменту інфраструктури і туризму Сергій Марчишинець.

Зважаючи на стан доріг у Полтавській області, цих коштів не вистачить, аби довести до ладу автошляхи. Тому голова Полтавської ОДА наголосив, що кошти на ремонт доріг виділятимуться за принципом співфінансування. Тобто, якщо райдержадміністрація знаходить гроші на ремонт доріг, обласна влада також фінансово долучатиметься до цих робіт.

«Давайте не будемо розділяти дороги на автошляхи обласного, місцевого значення: ними користуються всі і всі бачать, у якому вони стані, — прокоментував Валерій Головко. — Тому на ремонт доріг області потрібно консолідувати кошти всіх бюджетів. Даю доручення розробити графік проведення спільних нарад із головами районних адміністрацій та рад і сільськими головами, а потім подивимося, хто дає гроші, а хто критикує область і район за розбиті дороги, а сам натомість нічого не робить».

До ремонту полтавських автошляхів також залучатимуть і тих, хто їх найбільше розбиває — підприємства нафтогазового сектору, потужні агропідприємства та зернотрейдерів. На період жнив, коли зерно перевозять справжніми «автопотягами» на елеватори та в порти, на автошляхах Полтавщини будуть встановлені вагові пости.

На окрему нараду голова облдержадміністрації Валерій Головко має намір запросити й міського голову Полтави Олександра Мамая. На ній планують обговорити ремонт доріг в обласному центрі. «Хочу знати, як і які дороги ремонтуватимуть у Полтаві, бо полтавці чи не найбільше скаржаться на стан доріг у місті. Дороги у Полтаві жаливі. Гірші бачив лише коли їздив у відрядження в зону АТО, в місті Ізюм Харківської області. Там дороги розбиті вщент військовою технікою».

Голова також дав доручення оприлюднити проекти ремонту доріг по кожному району, з прив’язкою до кожного села у плані співфінансування: скільки коштів виділяє районна і обласна влада, скільки — сільська рада. Додав, що громадськість повинна контролювала ремонт доріг, а для цього мешканці області повинні знати, які саме дороги і коли ремонтуватимуть.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини