Архів

Друк

Полтавці у Києві розповіли про проблеми своїх округів

27-28 лютого у Міжнародному Інституті Менеджменту у Києві розпочався третій (він же завершальний) модуль проекту «Школа депутатів місцевих рад 2015» від Благодійного Фонду Богдана Гаврилишина.

Її суть полягає у наданні амбітній і цілеспрямованій молоді знань про роботу депутата місцевих рад і основи передвиборчих перегонів.

Полтаву на цьому проекті представляли Катя Кролевська, Іван Чабан, Анатолій Ханко, Марина Бардіна та автор цих рядків, Роман Повзик.

Для того, щоб учасники другого модуля потрапили на третій, вони повинні були виконати домашнє завдання: вибрати собі округ у своєму місті (список вулиць та карта), зробити його статистичний аналіз, визначити проблеми округу (на власну думку і з точки зору його мешканців), а також зібрати список садочків, шкіл та комунальних підприємств та телефони їх керівників.

Першим спікером цього дня стала Олена Галушка. Вона є депутатом Київської міської ради та заступником голови постійної комісії з питань ЖКГ та ПЕК. Лекція Олени стосувалася підготовки до виборів в місцеві ради: перешкоди, виклики та можливості.

Другим спікером стала журналістка, телеведуча та громадський діяч (і наша землячка, адже сама жінка родом з Комсомольська) Ілона Довгань. Вона говорила про публічний виступ, участь у дебатах та роботу з медіа.

Останньою цього дня виступала експерт з комунікації Наталія Федоришин. У своїй лекції Наталія розповідала про пріоритети та точки контролю виборчої кампанії.

Субота 28 лютого розпочалася з виступу Романа Мельника, координатора програми «Молодь змінить Україну».

Це найголовніша програма Благодійного Фонду Богдана Гаврилишина. Суть її в тому, що команда молодих людей (5-7 чоловік), які займаються різними сферами життя, обирають країну з запропонованого списку, заповнюють відповідні заявки, створюють план зустрічі з іноземними організаціями, проходять відбір і їдуть у цю країну. Там вони тиждень вивчають закордонний досвід і пишуть дослідження про те, як можна побачене використати в Україні.

Другим спікером цього дня став народний депутат Юрій Чижмарь. Його лекція стосувалася ролі місцевих держадміністрацій та їх вплив на місцеве самоврядування.

Далі слово взяв громадський активіст Подільського району Києва Олег Кочерга. Він розповів учасникам про управління виборчою кампанією, агітацію та роботу з виборцями. Олег не вигравав вибори, але його досвід невдач може стати у пригоді майбутнім кандидатам. Про проблеми і помилки, які можуть виникнути під час кампанії, він і говорив більшу частину часу.

Останнім лектором стала Наталія Федоришин.

Оскільки учасників було надто багато, щоб вислухати кожен паспорт округу, то організатори вирішили заслухати по 1 презентації з кожного регіону. Говорили представники як Львову, Тернополя, Чернівців, так і Краматорська, Сєвєродонецька, Славянська та багатьох інших міст нашої країни. До речі, з Полтавщини було чи не найбільше (якщо не брати до уваги Київщини) представників – 6 чоловік.

Полтаву представила Марина Бардіна. Дівчина наразі вчиться у Києві на соціолога, тому відповідально підійшла до визначення проблем мешканців округу №25.

Ще один учасник, який розповів про один з округів Полтавщини – Анатолій Ханко. Його стратегія нехай залишиться загадкою для безпосередніх конкурентів на місцевих виборах (а вони доволі сильні).

На цьому проект «Школа депутатів місцевих рад 2015» закінчилася, але для її учасників все тільки починається. Попереду у них купа роботи і часу для отримання нових знань в політиці, аналізу своїх ресурсів та майбутньої боротьби.

Роман Повзик, «Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства»

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини