Архів

Друк

В Гребінці впроваджують волонтерські ініціативи допомоги вимушеним переселенцям зі Сходу

На базі Гребінківської загальноосвітньої школи № 4 , відбулося заняття з елементами пісочної терапії «Подорож до фантастичної країни» для молодших школярів, які переїхали на територію району з зони збройного конфлікту на Сході України.

«Програма заняття передбачає успішну та швидку адаптацію до нових умов навчання і проживання. Під час виконання завдань відбувається корекція тривожності у дітей засобами пісочної терапії під час адаптаційного періоду», - говорить організатор заходу, Чепур Олександр.

В ході заняття психолог Юлія Пода та ведучі демонстрували оригінальний підхід до проблеми пізнавального розвитку дитини, використовуючи для цього доступні, цікаві для дітей матеріали та форми роботи. Акцентувалась увага на тому, що використання елементів пісочної терапії є ефективним у роботі з дітьми, особливо які пережили психологічну травму. Пісок стимулює дрібну моторику руки дитини, активізує мовленнєві процеси. Засобами пісочної терапії їй вдавалось втримувати увагу та зосередженість малюків, розвивати їх пізнавальні процеси.

Діти обирали серед іграшок своїх персонажів, будували та змінювали разом «Чарівну країну» відповідно власних поглядів, цікаво і змістовно програючи кожен казковий персонаж. Системна і послідовна робота організаторів забезпечила високий рівень розвитку пізнавального та креативного потенціалу кожної дитини. Заняття викликало багато позитивних емоцій у дітей та забезпечило їх пізнавальну активність.

Для старшокласників було проведено заняття з елементами арт - терапії «Малюємо толерантність». Елементи арт-терапії не є складними у використанні, але потребують серйозної підготовки та творчого підходу фахівців. Використання елементів арт-терапії діти сприймають з великим задоволенням. Саме в невимушеній, природній для дитини атмосфері творчості найбільш ефективно відбувається її розвиток.

Заходи в рамках ініціативи продовжились тренінгом для викладачів, у ході якого вони отримали методичні рекомендації щодо роботи з дітьми, тимчасово переміщеними з зони конфлікту.

Заходи відбувались у рамках проекту «Створення кризового центру і реалізація програми відновлення життя, адаптації та інтеграції дітей - тимчасово переміщених із зони конфлікту на сході України до умов приймаючих громад в Полтавській області», що реалізується Полтавською обласною молодіжною громадською організацією «Твій Світ» за підтримки Канадського Фонду Місцевих Ініціатив та сприяння відділу освіти, молоді та спорту Гребінківської райдержадміністрації.

Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ»

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини