Архів

Друк

З початку року до прокуратури області надійшло 33 інформаційних запити

Упродовж 5 місяців цього року до органів прокуратури області надійшло 33 інформаційних запити. У 2011 році прокуратура отримала 53 запити, у 2012 – 63, минулого року – 74 запити.

«Загалом із часу набрання чинності Законом України «Про доступ до публічної інформації», тобто з 9 травня 2011 року, до органів прокуратури Полтавщини надійшло 223 інформаційних запити. Із них розглянуто 199, а 24 направлені розпорядникам запитуваної інформації», - говорить старший прокурор прокуратури області з питань забезпечення доступу до публічної інформації Юрій Чернушенко.

За його словами, оскільки Закон дає можливість запитувачам використовувати сучасні засоби зв’язку, 20 інформаційних запитів надійшли електронною поштою. Ще 174 отримані поштовим, а 5 факсимільним зв’язком.

«Із загальної кількості найбільше надійшло запитів від громадян. Їх 140, від юридичних осіб – 35, від журналістів – 24 запити», - зазначає Юрій Чернушенко та додає, що, на жаль, не всі запитувачі розуміють сферу застосування вищезгаданого Закону.

«Для громадян певною проблемою є питання розмежування дії Закону України «Про доступ до публічної інформації» та правовідносин, що врегульовані іншим законодавством. Зокрема, Законом України «Про звернення громадян», кримінальним процесуальним законодавством тощо. Ставлячись із розумінням до такої ситуації, працівники органів прокуратури області в кожному конкретному випадку надають запитувачам роз'яснення вимог відповідного законодавства та шляхи вирішення поставлених у зверненнях питань», - наголошує прокурор.

Окрім виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» органами прокуратури області систематично проводяться перевірки додержання вимог цього Закону іншими суб'єктами. За їх результатами із часу дії Закону внесено 170 документів реагування. За ініціативи прокурорів до відповідальності притягнуто 79 посадовців.

«Основними порушеннями є відсутність у суб’єктів владних повноважень належних умов для роботи із запитувачами інформації, не призначення відповідальних осіб для забезпечення доступу до інформації та безпідставна відмова у наданні інформації на запити», - констатує Юрій Чернушенко.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини