Архів

Друк

Сергій Каплін: Зупинити Путіна можна, дозволивши українцям носити зброю

Україна не просто програє Росії в озброєнні, а програє з тріском. Ці цифри в інфографіці – лише суха кількісна статистика, що не відбиває рівень підготовки солдатів та офіцерів, технології й патріотичний дух армії.

Ситуація набагато гірша. За якісними показниками ми програємо ще більше.

– Треба чітко розуміти: тінь Путіна падатиме на територію України мінімум наступні 5 років, – говорить народний депутат України Сергій Каплін. – Друге, соціально-економічні проблеми не будуть вирішені завтра. Третє, нова консолідуюча політична еліта в Україні тільки почала формуватися, ми ще довго будемо забувати усіх тих, хто вигодуваний із жмені українських та російських президентів. І останнє, Путін рано чи пізно зробить спробу переступити кордон материкової України. Жодні санкції не зупинять Кремль!

Сергій Каплін вважає, що всю боротьбу треба розділити на дві частини: короткострокові заходи й довгострокові.

– План довгострокових змін зрозумілий і важкий: це перезавантаження політичних еліт, економічні реформи та перебудова національної економіки, діалог і партнерство зі Сходом і Півднем країни, військова реформа і т.д. Це не можливо без потужного лідера та неймовірної політичної волі. Серед короткострокових – озброєння народу. Контраргументи влади і її саботаж – надуманий і упереджений, – вважає Каплін. – Нова українська влада боїться озброювати своїх громадян. На мою думку, головна причина – страх і не здатність провести змістовну системну реформу, будь-яку, тим більше таку як озброєння людей…

Як інші країни світу вирішують питання дозволу на носіння зброї своїми громадянами.

• У США в законодавстві права населення в цьому питанні не обмежуються. Так, наприклад, число вбивств скоротилося на 33 відсотки, злочинів , пов'язаних з нанесенням тяжких тілесних ушкоджень - на 14 відсотків, а пограбувань стало менше на 37 відсотків. Із загальної кількості американських штатів в 31 дозволено приховане носіння зброї, причому в 22 з них таке рішення було прийнято протягом останнього десятиліття, а в 11 – протягом останніх двох років. У тих же американських штатах, де носити зброю заборонено законом , здійснюється вдвічі більше злочинів.

• У Німеччині в легальному обігу знаходиться близько 10 мільйонів стволів вогнепальної зброї, завдяки чому за період 1971-1994 років кількість злочинів із застосуванням зброї знизилося більш ніж на половину.

• У Болгарії, Латвії, Литві та Угорщині законодавство дозволяє носіння та зберігання будь виду зброї цивільним населенням, що значно вплинуло на зниження кількостей тяжких злочинів.

• В Італії уряд ще в 2006 році прийняв закон, згідно з яким населення країни має право використовувати офіційно зареєстровану зброю для захисту свого життя.

• В Ірландії, навпаки, уряд заборонив і вилучило з обігу велику кількість зброї ще в 1974 році, що призвело до підвищення рівня вбивств.

• У Канаді також було заборонено володіння вогнепальною зброєю для цивільного населення, що призвело до зростання злочинності на 45 відсотків.

• Уряд Молдови дозволив населенню мати стрілецьку зброю, що сприяло зниженню рівня злочинності в два рази.

• Вельми цікаво йде справа з легалізацією вогнепальної зброї в Швейцарії. Там всі, хто йде у запас з армії, мають право зберігати за собою зброю. Більше того, уряд не тільки не забороняє купувати зброю, але і вітає подібне. У даний час у вільному володінні знаходиться приблизно три мільйони одиниць вогнепальної зброї ( і це при тому, що населення країни становить лише шість мільйонів чоловік). Під час військового призову кожен майбутній солдат отримує гвинтівку М-57, яку можна зберігати вдома і більше двох десятків комплектів патронів до неї. Після настання пенсійного віку цю гвинтівку здають, а натомість отримують помпові рушниці.

• В Естонії дозвіл про придбання коротко ствольної вогнепальної зброї було узаконено в 1992 році. Як результат, за 7 наступних років рівень злочинності знизився на 80 відсотків.

• У Польщі громадяни також отримали можливість вільно купувати, носити і зберігати зброю, що призвело до зниження рівня злочинності на 34 відсотки. У Словенії цей показник знизився на 50 відсотків.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини