Архів

Друк

Прокуратура дасть оцінку ситуації, що склалася з забезпеченням гарячим водопостачанням полтавців

Під головуванням Степана Бульби відбулося спільне засідання постійних комісій з питань житлово-комунального господарства обласної та Полтавської районної рад.

Депутати розглянули хід підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2013-2014 років підприємств житлово-комунального господарства. Йшлося про готовність об’єктів соціальної сфери, житлового фонду, котелень та теплових мереж, водопровідно-каналізаційного господарства, спеціалізованої техніки, заготівлю посипочного матеріалу тощо.

Як зазначили учасники зібрання, незважаючи на проведену роботу, мають місце проблеми, пов’язані із впровадження енергозберігаючих заходів у житловому фонді. Вирішити їх, на думку першого заступника голови обласної ради Володимира Онищенка, можливо шляхом створення об’єднань співвласників багатоповерхових будинків (ОСББ), управляючих компаній. Діяльність цих структур забезпечить конкуренцію на ринку комунальних послуг, ефективне використання коштів, які сплачують мешканці на утримання будинків і прибудинкових територій. Прикладом у цьому є місто Кременчук.

У контексті даного питання голова обласної ради Іван Момот наголосив на необхідності підвищення відповідальності органів місцевої влади за вирішення проблем житлово-комунального господарства, обміну досвідом господарювання, зокрема щодо створення та функціонування ОСББ.

Про стан забезпечення гарячим водопостачанням споживачів у місті Полтаві доповів генеральний директор обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства «Полтаватеплоенерго», депутат обласної ради Володимир Чернявський. Неконструктивна позиція НАК «Нафтогаз України» стосовно укладення угоди на постачання газу для «Полтаватеплоенерго» зумовлюють відключення від газу ряду котелень у Полтаві. Тому чимало полтавців не можуть отримати послугу з підігріву води.

- Борг «Полтаватеплоенерго» перед НАК «Нафтогаз України» на сьогодні становить 75 млн. грн., - сказав Володимир Чернявський. – 25 млн. грн. ми готові сплатити зараз, ще 35 млн. грн. становить різниця у тарифах, яка буде відшкодована із держбюджету. Залишиться 15 мільйонів. Це сума, яку ми також зможемо з часом сплатити. Втім, НАК «Нафтогаз України» відмовляється від отримання цих сум, наполягає на укладенні угоди, яка суперечить чинному законодавству.

За словами Володимира Чернявського, «Полтаватеплоенерго» виграло два суди. Його рішеннями ВАТ «Полтавагаз» зобов’язаний припинити вимикати котельні від газу та поновити газопостачання. Проте, дані рішення «Полтавагаз» ігнорує.

На пропозицію Степана Бульби, комісії ухвалили звернутися до прокуратури області з проханням дати правову оцінку стосовно ситуації, що склалася з забезпеченням гарячим водопостачанням споживачів у місті Полтаві.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини