Архів

Друк

Жнива в області наближаються до завершення

На нараді у заступника голови облдержадміністрації Володимира Замикули розглянуто питання проведення робіт зі збирання врожаю ранніх зернових та зернобобових культур.

За оперативною інформацією в області жнива наближаються до завершення – загалом обмолочено ранні зернові на 380 тис.га або 94 % до загальної площі посіву, намолочено 1422 тис.тонн ранніх зернових, у тому числі 1092 тис.тонн пшениці. Середня урожайність зернових становить 37,4 ц/га, що на 10 ц/га више рівня врожайності минулого року. Врожайність озимої пшениці становить 44,6 ц/га (+ 14,3 ц/га до минулорічного значення) – це фактично найвищий показник врожайності в області за весь період незалежності. Кобеляцький, Машівський, Миргородський, Новосанжарський райони повністю завершили збір врожаю ранніх зернових.

Поряд з тим було відмічено досить високі показники якості зерна пшениці нового врожаю – 80 % продовольче зерно.

Щоденно на обмолоті працюють 1100-1200 комбайнів, обмолочують 15-16 тис.га. За розрахунками збирання планується завершити за 2-3 дні.

Розглянуто під час наради також питання цінової ситуації на зерновому ринку. Було констатовано, що протягом минулого тижня в області збереглясь тенденція до зниження закупівельних цін на продукцію рослинництва.

Закупівельна ціна на пшеницю ІІ класу складає 1520 грн./тонну. За останній тиждень ціна знизилась на 40 грн./тонну, а протягом місяця – на 145 грн./тонну. В порівнянні із відповідним періодом минулого року ціна зменшилась на 18% (1860 грн./тонну).

Закупівельна ціна на пшеницю ІІІ класу складає 1470 грн./тонну. За останній тиждень ціна знизилась на 20 грн./тонну, а протягом місяця – на 165 грн./тонну. В порівнянні із відповідним періодом минулого року ціна знизилась на 19% (1810 грн./тонну).

Закупівельна ціна на пшеницю VІ класу складає 1350 грн./тонну. За останній тиждень ціна знизилась на 40 грн./тонну, а протягом місяця – на 130 грн./тонну. В порівнянні із відповідним періодом минулого року ціна знизилась на 21% (1720 грн./тонну).

Закупівельна ціна на ячмінь складає 1540 грн./тонну. За останній тиждень ціна зросла на 40 грн./тонну, а протягом місяця – на 10 грн./тонну. В порівнянні із відповідним періодом минулого року ціна знизилась на 21% (1940 грн./тонну).

З огляду на таку ситуацію на ринку агро виробникам області було рекомендовано за можливості не реалізувати зерно до стабілізації ситуації, а також активізувати співпрацю з Аграрним фондом та Державною продовольчо-зерновою корпорацією України щодо реалізації зерна до державного інтервенційного фонду.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини