Архів

Друк

В область товари надходять переважно з Німеччини, Франції та Італії

Одним із пріоритетних завдань влади є реалізація cтратегічного курсу України на інтеграцію до Європейського Союзу.

Певний внесок в розвиток гармонійних економічних взаємовідносин України з країнами Європейського Союзу належить і Полтавщині.

За даними Головного управління статистики у Полтавській області, у 2012р. частка країн Євросоюзу в експорті товарів області склала 22,5%, в імпорті – 15,1%, в експорті послуг області – 19,8%, в імпорті – 63,0%.

Обсяг експорту товарів до країн ЄС за 2012р. склав 766,5 млн.дол. США, імпорту – 297,0 млн.дол. США. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 469,5 млн.дол. США.

Головними торговими партнерами області в експорті товарів серед країн ЄС були Австрія, Словаччина, Чехія, Німеччина, Іспанія, Латвія, Естонія.
Експорт товарів до цих країн склав 83,5% від експорту до країн ЄС.

Основу (67,7%) товарної структури експорту до країн Євросоюзу становили мінеральні продукти (руди, шлаки та зола; енергетичні матеріали; нафта та продукти її перегонки). В значних обсягах експортовано також залізничні локомотиви, зернові культури, продукти неорганічної хімії, насіння і плоди олійних рослин.

В область товари надійшли переважно з Німеччини, Франції, Італії, Польщі, Нідерландів, Чехії, Австрії. Імпортні поставки з цих країн склали 75,3% від імпорту з країн Євросоюзу.

Найбільш вагомими були імпортні поставки машин, обладнання та механізмів; електротехнічного обладнання (31,9% від імпорту з країн ЄС), продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості (17,4%), готових харчових продуктів (10,1%), текстильних матеріалів та текстильних виробів (8,1%), недорогоцінних металів та виробів з них (7,5%).

Партнерам з країн ЄС підприємствами області у 2012р. надано послуг в обсязі 8,0 млн.дол. США, отримано від них – в обсязі 101,2 млн.дол. США.
Основними споживачами послуг області були Велика Британія, Німеччина, Словаччина, Австрія. На них припадає 63,3% експорту послуг до країн Європейського Союзу.

Найбільшим попитом у партнерів з країн ЄС користувались транспортні послуги (55,4%), різні ділові, професійні та технічні послуги (27,9%).

Лідируючим партнером в імпорті послуг була Велика Британія, якій належить 62,6% у загальному обсязі імпорту послуг з країн ЄС. Активно здійснювались імпортні операції з партнерами з Данії, Польщі, Люксембурґу, Кіпру.

У структурі імпорту фінансові послуги становили 44,5%, різні ділові професійні та технічні послуги – 25,6%, роялті та ліцензійні послуги – 14,0%, транспортні – 10,3%.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини