Архів

Друк

Укус кожного 100-го кліща може вбити або назавжди зробити інвалідом

На травень припадає пік активності кліщів, які вже відкрили сезон полювання на безтурботних відпочивальників, що майже голяка ніжаться на сонечку у траві.

Вони чатують на своїх жертв не тільки у лісах, а й у парках у середмісті, , повідомляє ТСН. Люди оминаючи попереджувальні таблички, розмірковують: що та дрібнота їм зробить? Та йдуть на тарілочку до кліщів без захисних спреїв та хоча б закритого одягу.

А поживу ці комахи чують за 1,5 км, нападають вони з дерев і кущів на рівні людського зросту. За спостереженнями вчених-ентомологів, кожен 100-й кровопивця - збудник енцефаліту (запалення головного мозку). Один укус може вбити або назавжди зробити інвалідом. Кожен десятий - несе з собою різні інфекційні захворювання. Є і особливо небезпечні регіони, наприклад, у Криму та Волинській області.

Витягати кліща треба негайно. За потреби - навіть самотужки. Використовуючи антибактеріальну серветку або фізрозчин потихеньку треба його викручувати. Бувалі відпочивальники також поділилися секретами війни проти кровопивць: "Волос жіночий вириваєш і зав'язуєш вузликом на шиї кліща. І тихенько-тихенько вириваєш".

Поділіться з друзями:   

Останні новини