Архів

Друк

Керівник ДАІ області нагадав полтавцям що зупинка й стоянка на газонах заборонена

В Управлінні внутрішніх справ Полтавської області відбулася прес-конференція, в якій взяли участь начальник міліції області Едуард Федосов та начальник Управління ДАІ в Полтавській області Олександр Штепа.

На прес-конференції керівник міліції Полтавщини оприлюднив стан аварійності на Полтавщині, результати оперативно-профілактичної операції «П’яний водій - злочинець» та прокоментував зміни до Правил дорожнього руху.

Начальнику УДАІ Олександр Штепа прокоментував зміни до Правил дорожнього руху.

Олександр Іванович розповів, що новою редакцією Правил введено поняття «газон» («ділянка однорідної території з дерновим покриттям, який штучно створюється шляхом посіву й вирощування дерностворюючих трав»). Зупинка й стоянка на газонах заборонена.

Також було пояснено відмінність між «обгоном» та «випередженням». Так, обгоном є випередження автомобіля, який рухається в тому ж напрямку зліва та із заїздом на смугу зустрічного руху (у випадку, якщо це дозволено). Якщо водій обігнав автомобіль по правій смузі, це називається «випередженням». Здійснювати обгін по правому узбіччю заборонено.

Правила визначають пріоритет дорожніх знаків перед розміткою. Так, буде введено низку нових дорожніх знаків: «Пункт зупинки трамвая», «Кінець пункту зупинки трамвая», «Культова споруда», «Промислова зона», «Фото–, відеофіксація порушень». Крім білої та жовтої дорожньої розмітки, буде введено блакитну розмітку (позначатиме місця парковки на проїжджiй частині) та жовтогарячу (тимчасова розмітка).

Також для зменшення ризику виникнення дорожньо-транспортних пригод на позаміських дорогах Правила дорожнього руху доповнено вимогою, згідно з якою в період з 1 жовтня по 1 травня транспортні засоби зобов’язані рухатися за межами населеного пункту у світлу пору доби із увімкненими денними ходовими вогнями чи ближнім світлом фар.

Крім того, передбачено також посилення вимог до проїзду повз транспортні засоби з розпізнавальним знаком «Діти». У проекті змін до Правил дорожнього руху передбачено обов’язковість зниження водіями, що рухаються по суміжній смузі, швидкості, а у разі необхідності – здійснення ними зупинки для уникнення наїзду на дітей, що виходять з автобусу.

Нововведення вступили в силу з 15 квітня цього року.

Окремо начальник УДАІ акцентував увагу на тому, що Державтоінспекція змінила правила сплати штрафів через банк. «Відтепер у квитанціях слід вказувати не лише код сплати та ім’я, прізвище і по–батькові платника, а й серію та номер протоколу, - повідомив Олександр Штепа, - такі зміни мають поліпшити контроль за надходженням платежів та допоможуть уникнути непорозумінь, які виникають під час з’ясування своєчасності сплати штрафів у виконавчій службі. Нагадую, що порушнику слід сплатити штраф не пізніше ніж через 15 днів iз дати отримання постанови, інакше штрафна сума збільшиться вдвічі, а стягувати його матиме право державна виконавча служба. Для того, щоб сплатити штраф, слід звернутися у будь–який банк України. При собі слід мати паспорт, ідентифікаційний код та примiрник протоколу про адміністративне порушення».

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини