Архів

Друк

Яким повітрям дихають полтавці

Систематичні спостереження лабораторії Полтавського центру з гідрометеорології за рівнем забруднення атмосферного повітря за звітній місяць засвідчили, що із відібраних 1944 проб повітря по 10-ти контрольованим інгредієнтам не виявлено перевищення ГДК (гранично допустима концентрація).

Зокрема, повторюваність випадків перевищення максимально разової ГДК зафіксовано лише по пилу та оксиду вуглецю по 1 % проб.

Із усіх контрольованих забруднюючих речовин середньомісячні концентрації не перевищували встановлені критерії і становили: по діоксиду азоту-0,75 ГДК, по пилу та формальдегіду-0,7 ГДК, оксиду вуглецю-0,5 ГДК, оксиду азоту і фтористому водню-0,3 ГДК, діоксиду сірки та хлористому водню-0,1 ГДК, аміаку-нульові показники, розчинним сульфатам-0,01 мг/м3.

При цьому, максимально разові концентрації шкідливих домішок становили: по оксиду вуглецю-1,4 ГДК, пилу-1,2 ГДК, формальдегіду-0,9 ГДК, діоксиду азоту та фтористому водню – 0,6 ГДК, хлористому водню-0,5 ГДК, оксиду азоту та аміаку-0,15 ГДК, діоксиду сірки-0,04 ГДК.

В порівнянні з аналогічним періодом минулого року рівень забруднення атмосферного повітря в цілому по місту збільшився на 0,15 %.

Порівняльний аналіз із середньорічними значеннями свідчить, що середньомісячні концентрації шкідливих домішок були нижчими по пилу, оксиду вуглецю, діоксиду азоту, оксиду азоту, фтористому водню і формальдегіду. По решті домішок істотно не змінилися.

Порівнюючи середньомісячні концентрації з січнем поточного року слід зазначити, що суттєвих змін в рівнях забруднення атмосфери не спостерігалось.

В лютому спостерігалися нормальні незабруднені атмосферні опади. Кислотно-лужна рівновага (рН) опадів коливалась в межах 5,8-6,2. Нормативні показники чистих атмосферних опадів становлять 5,6-7,0.

Поділіться з друзями:   

Останні новини