Архів

Друк

В ПДАА пройшла конференція "Відпрацювання стратегій розвитку садівництва на Полтавщині"

Під головуванням заступника голови облдержадміністрації Володимира Замикули на базі Полтавської державної аграрної академії відбулась обласна конференція "Відпрацювання стратегій розвитку садівництва на Полтавщині".

У роботі конференції взяли участь заступники голів райдержадміністрацій, начальники управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій, керівники підприємств різних форм власності, підприємці, ОСГ, що займаються садівництвом, керівники районних осередків ВАССР, представники фірм – постачальників техніки, обладнання, що застосовуються в садівництві, засобів захисту, підживлення, посадкового матеріалу.

У практичній частині конференції до уваги її учасників були представлені кращі напрацювання Полтавських садівників, зокрема саджанці, рекомендації щодо організації виробництва плодово-ягідної продукції в умовах саме Полтавської області, технологічне обладнання для догляду за садами тощо.

Відкриваючи пленарну частину заступник голови облдержадміністрації В.В.Замикула наголосив, що питання виробництва достатньої кількості плодоовочевої продукції та рівномірне забезпечення населення цією продукцією протягом року завжди було невід'ємною складовою розвитку аграрного сектору та забезпечення продовольчої безпеки регіону.

Виробництво плодово-ягідної продукції зросло з 35 тис. тонн в 2004 році до 91 тис. тонн в минулому році. При цьому урожайність зросла з 45,9 ц/га в 2004 році до 139,2 ц/га в 2012 році. Динаміка споживання плодово-ягідної продукції на душу населення теж є позитивною. Вона зросла із 45,8 кг в 2004 році до 76,4 кг в 2012 році, проте ще досягнуто раціональної норми споживання - 90 кг.

У господарствах області налічується 2470 га садів в плодоносному віці та 114 га ягідників. Основна увага в даний час зосереджена на розвитку інтенсивного садівництва. Лише у 2012 році в області заклали понад 180 га садів та 60 га ягідників за інтенсивними технологіями. Посилення цієї тенденції плануємо і у поточному році. За прогнозом у 2013 році буде посаджено понад 300 га садів та 50 га ягідників. Динамічно розвивається також напрям вирощування елітних саджанців, в області вже створено цілий ряд питомників, здатних виростити матеріал, який нічим не поступається закордонним аналогам.

Проте при належній організаційній роботі щодо залучення наявного в області потенціалу ці прогнози можуть бути суттєво покращені. Адже сьогодні ми маємо колосальні резерви трудових ресурсів у сільській місцевості, земельні ресурси - під присадибними ділянками зайнято 360 тис.га угідь, крім того в області обліковується понад 15 тис.га старих садів, на місці яких навіть без затратних робіт з розкорчовки можна закласти нові сади.

Проте, звісно, сьогодні в галузі є ціла низка проблемних невирішених питань, які дещо стримують розвиток садівництва на Полтавщині. Це і необхідність підвищення продуктивності садів, пошуку нових механізмів залучення фінансових ресурсів у галузь, розвитку інфраструктури ринку, зокрема потужностей для зберігання, відпрацювання стабільних каналів реалізації продукції, розвиток переробки плодоовочевої продукції, необхідність поширення інформації про прогресивні технології у садівництві та багато інших.

У ході роботи конференції її учасники мали змогу ознайомитись з досвідом організації сучасних садівничих господарств Полтавщини, серед яких ФГ «Сади Полтавщини», ТОВ АПК «Докучаєвські Чорноземи», ФГ «Васюта», ПП Дикун та інші. Під час роботи були обговорені регіональні особливості в розвитку садівництва, досвід залучення фінансових ресурсів під створення садів, технологічні аспекти садівничої справи, роль органів місцевого самоврядування в реалізації стратегій розвитку середнього та малого аграрного бізнесу.

Поділіться з друзями:   

Останні новини