Архів

Друк

За рівнем розвитку ОСББ Полтавщина займає передостаннє місце в Україні

За участю першого заступника голови облдержадміністрації Віктора Животенка відбулось розширене засідання колегії Департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації з порядком денним: „Про підсумки роботи житлово-комунальних підприємств Полтавської області за 2012 рік та завдання на 2013 рік”.

В ході засідання особливу увагу присутніх було акцентовано на необхідності прискорення роботи із створенню розвинутого конкурентного середовища на ринку обслуговування житла шляхом запровадження ефективного управління житловими будинками, передусім через об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Констатовано, що за підсумками 2012 року Полтавська область посіла передостаннє місце в Україні з реалізації завдань Уряду з цього питання.

Найгірша ситуація по створенню ОСББ, незважаючи на широкі перспективи проведення цієї роботи, в м. Полтаві. Разом з цим, відмічено позитивний досвід роботи по створенню ОСББ в м. Кременчуці та Карлівському районі.

У 2012 році була прийнята постанова Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 №599, якою затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для пільгового кредитування юридичних осіб, у тому числі ОСББ для проведення капітального та поточного ремонту об’єктів житлово-комунального господарства. Це дозволяє впровадити механізм фінансування заходів з реконструкції та капітального ремонту будинків, у тому числі залучення коштів мешканців багатоквартирних будинків.

Віктор Животенко звернув увагу присутніх на необхідність активізації роботи із залучення інвестицій та співпраці з міжнародними фінансовими установами, зокрема Міжнародним банком реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний банк, Європейським банком реконструкції та розвитку, Фондом Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля та іншими. В області є досвід співпраці з відповідними установами.

В 2012 році підприємствами комунальної теплоенергетики та водопровідно-каналізаційного господарства області проводилася робота із залучення міжнародних фінансових інвестицій. Так, в рамках співпраці КП „Кременчукводоканал” зі Світовим банком за рахунок залучення коштів проведено заміну 2-х двигунів з встановленням перетворювачів струму на 2-ох насосних агрегатів водоочисної станції, на суму 7,722 млн. грн., що дає можливість щорічно економити 1,45 млн. кВт.год, або 1,3 млн.грн.

В стадії реалізації Програма співробітництва ОКВПТГ „Полтаватеплоенерго” з Північною екологічною фінансовою корпорацією (NEFCO) та Шведським агентством з міжнародного розвитку (SIDA), яка розрахована до 2014 року.

Залучення інвестиційних коштів в межах відповідних Програм співробітництва дає можливість підприємствам галузі на вигідних фінансових умовах проводити роботу з реконструкції, модернізації виробництва, запровадження енергоефективного обладнання, що в свою чергу скорочує виробничі затрати. Необхідно ширше розвивати цей напрямок діяльності.

Рішення засідання колегії Департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації доведено до відома та неухильного виконання органам державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, керівникам галузевих підприємств.

В заключній – урочистій частині колегії Животенко В.Ф. вручив нагороди Кабінету Міністрів України, облдержадміністрації та обласної ради кращим працівникам житлово-комунальної сфери області за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у забезпечення надійного функціонування галузі та з нагоди професійного свята.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини