Архів

Друк

Необачність - одна із причин виникнення пожежі в Вашій оселі

Кожного року спостерігається тенденція збільшення кількості пожеж у холодну пору року, які виникають через недоотримання людьми елементарних вимог пожежної безпеки при експлуатації електрообігрівальних приладів, пічного опалення тощо.

Тому особливу увагу потрібно приділяти дотриманню правил пожежної безпеки. Це запорука Вашої особистої безпеки та близьких Вам людей.

Як показує статистика найбільша кількість пожеж виникає в житловому секторі. Головні причини їх виникнення: несправність пічного опалення, порушення правил експлуатації побутових електроприладів, використання саморобних обігрівачів, тощо. Із даних причин горять житлові будинки, квартири, господарські приміщення, а найстрашніше, те що у вогні гинуть люди. Тож щоб уникнути лиха Управління ДСНС у Полтавській області проводить роз’яснювальну роботу серед громадян щодо виконання вимог пожежної безпеки у побуті та звертається мешканців області із застереженням.

Пам’ятайте, що Ваша необачність це одна із причин виникнення пожежі в Вашій оселі!

Нагадуємо, що сажу слід трусити регулярно, не рідше одного разу на квартал. Коли ж надумаєте відремонтувати піч чи влаштувати нову, ні в якому разі не запрошуйте майстрів-любителів, які нічого не знають про протипожежний розрив між піччю та горючими конструкціями, відсутність якого призводить до загоряння дерев’яних перегородок, перекриття, а в деяких випадках і всієї будівлі.

Обов’язково перевірте біля печі, якщо підлога з горючих матеріалів наявність металевого листа. Він має бути розміром 70 на 50 см. Це захист від попадання жаринок, які випадають із топкових отворів на дерев’яну підлогу.

Запамятайте, що ні в якому разі не дозволяється:

-залишати печі, які топляться, без догляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;

-користуватися печами, які мають тріщини;

-розміщати паливо й інші горючі речовини і матеріали безпосередньо перед топковим отвором;

-зберігати незагашені вуглини та золу в металевому посуді, встановленому на деревяній підлозі або горючій підставці;

-сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;

-застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі речовини; топити вугіллям, коксом і газом печі, не пристосовані для цієї мети;

-використовувати для топлення дрова, довжина яких перевищує розміри топливника;

-здійснювати топлення печей з відкритими дверцятами топливника;

-прокладати димоходи опалюваних печей по горючих основах.

У разі виникнення пожежі негайно телефонуйте 101 !

УДСНС у Полтавській області
Поділіться з друзями:   

Останні новини