Архів

Друк

Обласна влада проконтролює ціни на соціальні сорти хлібу

Сьогодні голова облдержадміністрації Олександр Удовіченко та виробники хліба і хлібобулочних виробів Полтавської області підписали Меморандум порозуміння, який передбачає збереження в області стабільної цінової ситуації на хліб та хлібобулочні вироби.

«Ми здійснили цей суспільно важливий крок, аби забезпечити громаду області хлібом та хлібобулочними виробами за соціально виваженими цінами упродовж маркетингового 2012-2013 року. У цьому питанні ми маємо успішний досвід попередніх років. 2011-го ми підписали з хлібовиробниками меморандум про співпрацю. За власні кошти підприємств було закуплено 41 тис. тонн зерна продовольчої пшениці 2 і 3 класу якості за ціною 1600 грн. за тонну. Це дало можливість забезпечити в повних обсягах потребу хлібопекарської галузі в зерні, борошні та утримувати стабільні оптово-відпускні і роздрібні ціни на соціальні сорти хліба», – підкреслив голова облдержадміністрації Олександр Удовіченко.

Так, 4,30 грн. коштував кілограм борошна 1 ґатунку та 3,90 грн. – кг з суміші житньо-пшеничного борошна.
У перерахунку ваги ціна на хліб в роздрібній мережі протягом року коливалася 2,50-3,00 грн. за одиницю виробу.

«Більш складні погодні умови та ситуація, що складається на ринку зерна, спонукала владу області до завчасних дій щодо формування регіональних ресурсів зерна на маркетинговий 2012-2013 рік», – відзначила заступник голови облдержадміністрації Олена АДАМОВИЧ. Вона нагадала, що розпорядженням голови облдержадміністрації від 01.11.2011 року № 423 визначено обсяги регіональних ресурсів в кількості 59,3 тис. тонн.

Щорічно загальна потреба області в продовольчому зерні становить 180 тис. тонн.

За прогнозами фахівців Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації з площі до збирання в сільгосппідприємствах прогнозується отримати близько 530-570 тис. тонн зерна озимої  та ярової пшениці, в тому числі продовольчого – 300 тис. тонн, та 13 тис. тонн жита.

Крім того, станом на 1 червня 2012 року згідно поданих декларацій в області на складах є в наявності 138 тис. тонн зерна продовольчої пшениці. Залишки регіональних ресурсів становлять близько 8 тис. тонн.

На поточний рік обсяги закупівель хлібопекарськими підприємствами зерна продовольчої пшениці визначені в кількості 47,540 тис. тонн пшениці, жита – 12,460 тис. тонн, що становить 20 відсотків обсягів виробництва продовольчої пшениці та повний обсяг жита. Це більш напружені завдання в порівнянні з минулим роком.

Головне навантаження щодо закупівель вищезазначених обсягів зерна несуть на собі ГК «Формула смаку» та ТОВ ХК «Кулиничівський» – біля 49,5 тис. тонн. Решта 10,5 тис. тонн – підприємства асоціації «Полтавахліб».

На умовах Меморандуму порозуміння вартість зерна пшениці складатиме 1600 грн. за тонну, жита – 1500 грн. за тонну, термін завершення робіт – 01.10.2012 року.

Обов’язкова умова Меморандуму – подальше  утримання стабільних оптово-відпускних цін на соціальні сорти хліба: 4,30 грн. за кг ваги хліба з борошна 1 ґатунку та 3,90 грн. за кг з суміші житньо-пшеничного. В перерахунку за одиницю виробу вартість хліба в роздрібній мережі повинна становити 2,50-3,00 грн. за один буханець.

Теги:

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини