Архів

Друк

У Комсомольському міському центрі зайнятості розпочав роботу Клуб для безробітних

Його робота направлена на соціально-психологічну адаптацію людей, що знаходяться в пошуку роботи.

Роботу Клубу визначає Програма активної підтримки незайнятого населення, яка складається з циклу зустрічей (всього: 7), об'єднаних загальною ідеєю, логічно взаємозв'язаних між собою для досягнення найбільшого ефекту щодо пошуку роботи.

Беручи до уваги той факт, що на обліку в Комсомольському міському центрі зайнятості перебуває лише 109 безробітних, з яких 70% складають жінки, було прийнято рішення: до участі у засіданнях Клубу залучити саме жіноцтво. Передбачається, що засідання Клубу будуть проходити один раз на місяць.

До участі у першому засіданні Клубу запросили 15 жінок. В основному - це громадянки, які свого часу опинилися в скрутних життєвих обставинах, не побоялися здатися слабкими та безпорадними і звернулися за допомогою до Комсомольського міського центру зайнятості.

Перше засідання Клубу провела Олена Ромашко, тренер Центру професійного розвитку персоналу «Баланс+Клуб» (м. Кременчук), психолог, психотерапевт у методі позитивної психотерапії.

Хтось скаже: «Не вчіть нас жити, а краще дайте роботу». Проте, в умовах високої конкуренції та дефіциту робочих місць, малого розміру заробітної плати, в ситуації конкурсного відбору на займану посаду саме наявність у жінки вищої освіти та відповідного досвіду роботи може стати тим вирішальним чинником, який буде вирішальним при прийомі на роботу.

Несправедливість, яка часто зустрічається при прийомі на роботу, призводить до дисбалансу емоційної сфери людини. Тож, жінки, за підтримки тренера, змогли проаналізувати свої сфери активності, роль і місце  власних професійних успіхів, і спробувати вибудувати модель власного емоційного балансу.

Модель виглядає наступним чином: я спробую досягти успіху у житті.

Для цього я  проявлятиму старання і працьовитість, намагатимуся стати успішною. Після цього мене, найімовірніше, любитимуть, поважатимуть і цінуватимуть оточуючі.

Однак, треба чесно відповісти собі самій:

Якою ціною все це досягається?

Чи не обділені при цьому інші, не менш важливі сфери життя: родинні стосунки,  друзі, особисте життя, власне здоров'я, сфера духовності?

Якщо тут виникають проблеми, то головне - знайти в собі сили їх визнати.

Застосовуючи Метод позитивної психотерапії, тренер разом із учасницям розглянули поняття особи, «Я-образ», умови його формування і можливості для зміни і корекції. Планується, що під час наступних засідань Клубу безробітних будуть розглянуті наступні питання:

  • «Стрес і способи реагування на нього».
  • «Робота з емоціями».
  • «Роль і вплив конфліктів на особисту і професійну ефективність».
  • «Стилі поведінки і конструктивні способи вирішення конфліктів».
  • «Розвиток комунікативних навиків і формування позитивного іміджу».
  • «Система постановки цілей і побудові індивідуального плану щодо їх досягнення».

Теми, що плануються розглядати на засіданнях Клубу будуть актуальні не лише з метою усвідомлення власних бажань учасниць, аналізі власних можливостей і потреб під час пошуку роботи, але і в звичайному житті.

Прикладаючи зусилля по гармонізації свого життя в цілому, сфера діяльності так само мінятиметься. Головне тут усвідомити свої сильні сторони, знати чого варто досягти, а відтак, до чого прагнути і докладати зусилля. І результат не забариться.

Після закінчення засідання Клубу учасниці обмінялися враженнями. Тепла, дружня атмосфера, доступність інформації і доброзичливість тренера сприяли усвідомленню необхідності змін у собі і активізації власної життєвої позиції.

Віта Жук,
провідний спеціаліст
відділу надання
соціальних послуг
Комсомольського міського
центру зайнятості

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини