Архів

Друк

Благовіщення

Сьогодні вся повнота Православного світу відзначає одне з двонадесятих Свят, свято – Благовіщення Пресвятої Богородиці, саме з нього починається Новий Заповіт, починається наше спасіння.

Святкування Благовіщення почалося у Східній Церкві на при кінці IV-го або на початку V-го ст.. Цісар Маврикій (582-602) робить це свято обов'язковим у цілій Римській імперії. У перших століттях це свято відносилося до числа Господських свят, як на Сході, так і на Заході. На це вказують його первісні назви, як «Христове Зачаття», «Благовіщення про Христа», «Благовіщення», «Благовіщення Ангела Марії», «День або Празник Благовіщення». Тільки в VII-му ст. затверджується сьогоднішня назва для цілої Східної Церкви: «Благовіщення Пресвятої Богородиці», а саме свято ставиться поміж Богородичних свят.

В основі свята Благовіщення лежить євангельська подія зустрічі Діви Марії з архангелом Гавриїлом, який сповістив Їй про те, що стане Матір’ю Божого Сина: «Радуйся, благодатна, Господь з Тобою...», ці слова ввійшли до тексту щоденної молитви «Богородице Діво», в руках архангел тримав білу лілію - символ чистоти і непорочності, яка зображена на всіх іконах Благовіщення. Згідно за церковним переказом, в той момент, коли Діві Марії з`явився архангел Гавриїл, вона читала книгу пророка Ісаії, а саме - слова про народження Месії. "Я готова стати останньою служницею у тієї, яка удостоїться народити Месію", - думала вона. Після згоди Діви Марії розпочинається втілення Божого Сина і бере початок історія спасіння людського роду. Слово «радуйся» є ніби лейтмотивом усього свята. Воно урочисте, радісне, адже провіщає народження Божого Сина – рівно через дев’ять місяців святкуємо Різдво Христове. Ці події описані єдиним євангелістом – апостолом Лукою.

Благовіщення дає початок цілому ряду таїнств у житті Ісуса Христа і Діви Марії. Це свято надзвичайно важливе і не пропускається навіть тоді, коли випадає на Квітну неділю, Страсну п’ятницю чи навіть на Великдень.

На Благовіщення будь-яка добра справа – під особливим благословенням.

На Благовіщення було б дуже добре кожному сходити до Храму Божого на Богослужіння. В традиції Православ’я саме в цей день всі намагалися приступити до Таїнств Сповіді та Причастя, адже кожному християнину хочеться прийняти цю величну «Благу Вість» з відкритим серцем і чистою совістю.

На Благовіщення Православна Церква дає послаблення на великий піст і дозволяє їсти рибу.

Протоієрей Василій Фазан

Поділіться з друзями:   

Останні новини