Архів

Друк

В Полтаві безхатченки отримають дах над головою

За три-чотири місяці в Полтаві облаштують притулок для безхатченків.

- До 20-ої річниці незалежності України цього року планують масштабну амністію ув'язнених, – говорить заступник міського голови Діонісій Каплін, 28 років. – Аби контролювати ситуацію і, зокрема, епідемію туберкульозу, створимо соціальний гуртожиток. Окрім колишніх ув'язнених, у ньому зможуть пожити всі, хто не має житла. За підрахунками, на Полтавщину повернуться близько 600 амністованих.

- Скільки з них буде в Полтаві, складно сказати. Навіть якщо 10 відсотків, це серйозна цифра, і ми повинні замислюватися над цим сьогодні, а не наприкінці серпня, – каже Каплін. – Розглядаємо два приміщення. Адреси поки що називати не буду, доки не вирішемо остаточно. У притулку люди зможуть переночувати, отримати мінімальні медичні послуги, гаряче харчування, у дезінфекційних камерах обробити свої речі. Для початку зробимо приміщення на 14-30 осіб.

На облаштування притулку потрібно 70-80 тис. грн. Щороку його утримання буде обходитися в 300 тис. грн. – Частково це будуть гроші міського бюджету, – говорить Діонісій Каплін. – Задіємо неурядові організації, які можуть залучити кошти від міжнородних донорів. Своїми силами не справимося, це факт. Навіть за допомогою обласної влади проблему не вирішимо. Епідпоріг по туберкульозу Полтавська область перетнула давно, але залишається на третьому місці в Україні. Торік зареєстрували 789 уперше виявлених випадків.

Наталія Вісич, Газета по-Українськи

Поділіться з друзями:   

Останні новини