Архів

Друк

Цього року на соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи спрямують 6,9 млн грн

26 квітня 2018 року минають 32 роковини від дня Чорнобильської трагедії.

На рівні області соціальна підтримка громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та забезпечення додатковими соціальними гарантіями здійснюється в рамках обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки.

У рамках вказаної Програми щороку збільшується фінансування заходів за діючими напрямками та впроваджуються нові напрями, спрямовані на підвищення рівня соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. У поточному році на соціальний захист вказаної категорії громадян передбачено спрямувати 6,9 млн грн, що на 17% більше ніж у минулому році та вдвічі більше ніж у 2016 році.

За рахунок коштів обласного бюджету здійснюється фінансування пільгового медичного забезпечення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Продовжується практика проведення виплати разової матеріальної допомоги дружинам (чоловікам) померлих громадян, смерть яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи в розмірі 2,0 тис. грн на особу. У квітні поточного року така виплата проведена 1381 вдові. Виплату батькам на дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи в розмірі 2,0 тис. грн на кожну дитину, передбачено провести до Міжнародного дня захисту дітей.

У поточному році продовжено дію, запровадженого з 2017 року напрямку Програми, за яким здійснюється виплата матеріальної допомоги для одночасного придбання путівки особі, супроводжуючій на оздоровлення особу з інвалідністю І групи з числа громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Розмір допомоги складає 5,0 тис. грн.

З урахуванням потреб сьогодення в рамках Програми з 2018 року запроваджено виплату додаткової матеріальної допомоги на оздоровлення громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до 1 категорії та дітям з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою в санаторно-курортних закладах, які розташовані на території Полтавської області. Виплата здійснюється в сумі фактично здійсненої пільговиком доплати за надані послуги санаторно-курортного лікування, відповідно до укладеного тристороннього договору, але не більше 2,0 тис. грн.

Директор Департаменту соціального захисту
населення Полтавської ОДА Л.В. Корнієнко

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини