Архів

Друк

Олександр Мамай: «Завдання влади – допомагати, підтримувати соціально незхищених мешканців»

Цієї неділі, 5 листопада, в Україні відзначатимуть свято, яке по праву належить тим, хто виявляє милосердя, створює добро не тільки зі службового обов’язку, а й за велінням совісті та покликом душі, – День соціального працівника.

Представникам цієї професії, йдучи на допомогу іншим, доводиться вирішувати різні проблеми: проблеми фізичного і психічного здоров’я, особистісні і групові конфлікти, планування сім’ї, з проблеми працевлаштування, професійна і соціальна адаптація різних категорій населення, профілактика асоціальної поведінки, здійснення правосуддя і багато інших.

Для тих, хто потребує підтримки та допомоги, у Полтаві діє мережа установ соціального захисту. Понад дві тисячі працівників соціальної сфери готові прийти на допомогу тим, хто її потребує. А ще є волонтери, члени громадських організацій, які надають велику підтримку соціально незахищеним мешканцям, об’єднують навколо ідеї допомоги ближньому усіх небайдужих.

Для допомоги, підтримки соціально незахищених мешканців діє Програма соціального забезпечення та захисту «Турбота», якою передбачено надання 50 видів додаткових гарантій соціального захисту, на що в цьому році заплановано майже 74 мільйони гривень видатків.

2017 рік розпочався із традиційної виплати для воїнів-інтернаціоналістів та членів їхніх сімей на загальну суму 158 тисяч гривень та щоквартальною виплатою коштів семи полтавцям із сімей загиблих в Афганістані воїнів на загальну суму 46 тисяч гривень.

По три тисячі гривень матеріальної допомоги щоквартально отримує 61 полтавець із сімей загиблих учасників АТО. Виплачується щоквартальна матеріальна допомога у розмірі одна тисяча гривень кожному з батьків або опікунів дітей до 18 років, один з батьків яких загинув або ж пропав безвісти в районі проведення АТО. Таку допомогу отримують 15 полтавців.

Продовжується у цьому році виплата одноразової матеріальної допомоги учасникам бойових дій та інвалідам війни-учасникам АТО. За 2016-2017 роки її отримали понад 1600 учасників АТО.

Є ще одна категорія людей, які свого часу також стали на захист, і не тільки Батьківщини, а й, без перебільшення, людства в цілому. Мова йде про ліквідаторів страшної техногенної катастрофи на Чорнобильській АЕС. До річниці трагедії дружинам померлих ліквідаторів було виплачено матеріальну допомогу на загальну суму 130 тисяч гривень.

Не залишаються без підтримки і батьки або опікуни важкохворих дітей. Щоквартально, щомісячно та одноразово їм надається матеріальна допомога, на це з міського бюджету в цьому році спрямовано близько двох мільйонів гривень.

До річниці Чорнобильської трагедії дружинам померлих ліквідаторів аварії на ЧАЕС, було виплачено матеріальну допомогу на загальну суму 130 тисяч гривень.

До професійних свят працівники житлово-комунального господарства, медичної галузі, освіти, культури, спорту, пошти і працівники соціальної сфери отримують матеріальну допомогу по 600 гривень.

У 2017 році для організації безкоштовного харчування одиноких малозабезпечених полтавців спрямовано майже 278 тисяч гривень. Для Центру соціальної адаптації для людей без постійного місця перебування на базі Благодійної організації «Світло надії» у 2017 році заплановано 395 тисяч гривень на фінансову підтримку та проведення громадських робіт.

Щорічно забезпечується фінансова підтримка ветеранських організацій.

Для виплат з нагоди Міжнародного дня інвалідів з міського бюджету спрямовано понад 4 мільйони гривень.

Полтава – єдиний обласний центр, де з міського бюджету (понад державні гарантії) фінансується пільгове перевезення окремих категорій громадян.

Додатково понад 3 тисячі мешканців міста користуються правом безкоштовного проїзду.

З 2015 року діє пільговий проїзд для полтавських учнів у міському пасажирському транспорті-тролейбусі до місця навчання і додому.

Полтава має ще один унікальний для України проект – оздоровлення дітей та молоді з особливими потребами та інвалідів з дитинства віком до 35 років. У нашому місті вже не перший рік влітку проводиться унікальна соціальна акція з оздоровлення названих категорій. У 2017 році на її реалізацію спрямовано більше 2 мільйонів 500 тисяч гривень. На березі Чорного моря влітку цьогоріч оздоровилися понад тисячу дітей-інвалідів та інвалідів з дитинства з одним супроводжуючим.

Окрім того, до послуг дітей з особливими потребами і їхніх батьків – Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів, який надає насправді унікальні послуги, проводить вкрай важливу роботу! Дітки тут отримують різні види реабілітації, серед яких магнітна та лазерна терапія, гідромасаж, корекція зору, теплолікування, кисневі коктейлі, кіне- та анімалотерапія та багато інших. Але головне – у центрі працює чудовий професійний колектив!

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини