Архів

Друк

18 жовтня - Європейський День боротьби з торгівлею людьми

18 жовтня – День, який оголошений Європейським днем боротьби з торгівлею людьми, був започаткований 18 жовтня 2007 року.

Такий день необхідний для консолідації діяльності та підвищення рівня обізнаності з найдавнішим негативним феноменом - торгівлею людьми, особливо жінками і дітьми. Небайдужість громадськості до цього явища і візуалізація проблеми на глобальному рівні - запорука успішної боротьби з цією проблемою.

Торгівля людьми є дуже прибутковою комерційною справою. У XXI столітті – це зростаюча злочинна індустрія у світі. Рада Європи констатує, що «торгівля людьми досягла масштабів епідемії за останні десять років з річним глобальним ринком близько 42,5 млрд. доларів». За оцінками ООН, близько 2,5 млн. осіб з 127 різних країн є об'єктом торгівлі людьми в усьому світі.

Тому загострення уваги громадян на питанні боротьби з торгівлею людей досить актуальне. Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми» торгівля людьми – це здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

Будь-яка особа може постраждати від торгівлі людьми, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу.

Серед постраждалих осіб, які отримали реінтеграційну допомогу від Міжнародної організації з міграції, наймолодшій було лише 3 роки, а найстаршій – 83. Жінки та чоловіки стають жертвами сексуальної та трудової експлуатації. Дітей змушують красти, жебракувати та навіть використовують з метою вилучення органів.

Боротьба з торгівлею людьми є невід'ємною складовою частиною діяльності органів Національної поліції по боротьбі із злочинністю, які, зокрема, здійснюють заходи щодо виявлення злочинів торгівлі людьми, осіб, які постраждали від торгівлі людьми, встановлення осіб – торгівців людьми та притягнення їх до відповідальності шляхом реалізації організаційних, оперативно-розшукових, адміністративно-правових, процесуальних, аналітично-дослідницьких, інформаційних та інших заходів.

Але в першу чергу Ви самі маєте бути на сторожі та уважними. Щоб уникнути ситуацій, пов’язаних з торгівлею людьми при виїзді за кордон обов’язково потрібно зробити 2 копії внутрішнього та закордонного паспорта, білетів, страхового полісу, трудового договору чи запрошення на навчання. Один примірник лишити у родичів або друзів, інший – зберігати окремо від оригіналів документів.

Пам’ятайте, що Ви в небезпеці коли:

˗ Вам пропонують виїхати за кордон в дуже короткий термін;

˗ Вам пропонують оформити всі документи і оплатити Ваш проїзд в кредит;

˗ Вам пропонують перетнути кордон нелегально (за фальшивими документами);

˗ Ви знаходитесь під постійним наглядом;

˗ Вам пропонують працювати в рахунок боргу;

˗ Вам пропонують поселитися в якісь квартирі на період до оформлення групи до виїзду за кордон;

˗ Вам пропонують не ділитися інформацією про наміри виїхати за кордон з рідними, щоб пізніше їх «приємно здивувати».

Завжди ретельно вивчайте будь-яку пропозицію працевлаштування, навчання або відпочинку, навіть якщо ви довіряєте тому, хто її пропонує!

Начальник головного територіального управління юстиції у Полтавській області Олег ТИМЧЕНКО

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини