Архів

Друк

Галина Роман стала 61 полтавкою, яка отримала почесне звання України «Мати-героїня»

Ранком, 10 жовтня, міський голова Олександр Мамай вручив почесне звання України «Мати-героїня» 36-річній полтавці Галині Миколаївні Роман.

У родині Михайла та Галини Романів народились та виховуються восьмеро дітей: четверо синів та четверо доньок. Найстаршому Роману – 16 років, найменшій Соломії в серпні цього року виповнився рік. Старші діти навчаються у гімназії №32, а наймолодші – донечки Наталія, Меланія та Соломія виховуються вдома. 15 років Галина Миколаївна пропрацювала вчителем недільної школи у Полтаві. Говорить, педагогічний досвід допоміг виховати у своїх дітях найкращі людські якості та чесноти:

– Мій ранок розпочинається точнісінько так, як і у інших мам: одягти найменшеньких, нагодувати їх, усім іншим приготувати сніданок, відрядити до школи. Моя опора – мій чоловік. Мої помічники – мої діточки. Не дивлячись на те, що зайнятися нам завжди є чим, а відпочивати також любимо і вміємо з користю. Маємо багато цікавих спільних справ у вільний час, наприклад, найбільше любим співати, бо співати нам є про що. Велика родина – велике щастя.

Під час вітання міський голова Олександр Мамай подякував жінці та виховання дітей та привітав родину. Жінка отримала відповідне посвідчення та нагрудний знак. Почесне звання Галині Миколаївні було присвоєно відповідно до Указу Президента України 13 травня 2017 року.

– Вручити таку відзначу – для мене велика честь. Це світла та радісна подія, – зазначив очільник Полтави Олександр Мамай. Діти – це щастя, це сенс нашого існування, адже усе, що ми робимо, то усе для наших дітей. Великий подвиг – народити та виховувати восьмеро дітей. Це непросто, але родина пішла на цей крок. І лише честь та хвала їм за те. У батьків зростають чудові хлопці та дівчата, про них гарні відгуки у навчальному закладі, вони старанні та чемні. Я щиро зичу вам, родина Романів, сімейного затишку, благополуччя і міцного здоров’я кожному!

Мамі – квіти, школярам – канцелярське приладдя, найменшим – іграшки, а для усієї родини – солодкий сюрприз. Такі подарунки отримала велика та дружня родина, але й самі завітали не з пустими руками. Чуйна пісня про сімейні цінності прозвучала у виконанні майменших донечок.

Довідково:

На даний час в Полтаві проживає 61 жінка, якій присвоєно почесне звання України «Мати-героїня». Всі ці жінки народили і виховали щонайменше 5 дітей, а одна з них – Людмила Бринова, народила і виховала 13 дітей. Найстаршій матері-героїні на сьогоднішній день виповнилося 84 роки, наймолодшій – 36.

Загалом, в місті проживає 974 багатодітні родини, де виховуються 3097 дітей. Із загальної кількості багатодітних родин – в 51 родині виховуються п’ятеро і більше дітей.

Міська влада постійно приділяє особливої уваги багатодітним родинам.

Одне з першочергових завдань – турбота про здоров’я дітей. Так, за рахунок коштів міського бюджету діти направляються за пільговими путівками до літніх таборів оздоровлення та відпочинку. Цьогоріч, влітку у таборі «Орлятко» Новосанжарського району було оздоровлено 207 дітей з багатодітних полтавських родин. Загалом, у таборах області та за її межами станом на 01.09.2017, оздоровлено 529 дітей даної пільгової категорії. Окрім того, міська влада організовує і цікаве та змістовне дозвілля для малечі. Це і розважальні заходи, і краєзнавчо-пізнавальні екскурсії, і спортивно-розвиваючі змагання та естафети.

Також, міською владою для дітей з багатодітних родин проводиться щорічна благодійна акція «Школярик», головна мета якої – надання допомоги батькам у підготовці дітей до нового навчального року. У 2017 році подарунковими наборами шкільного приладдя забезпечено 300 полтавських дітей.

Полтавським багатодітним родинами надаються в повному обсязі гарантовані чинним законодавством пільги, а саме: пільги за користування комунальними послугами та житлом; для дітей з багатодітних родин безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту; пільгове оздоровлення та відпочинок в дитячих закладах Полтавської області та за її межами; першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація.

Теги:
Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини