Архів

Друк

У Полтавській області впроваджується пілотний проект із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб

Міністерством соціальної політики України за підтримки Світового банку у Полтавській, Харківській та Львівській областях реалізується пілотний проекту "Рука допомоги" із залучення до роботи працездатних непрацюючих членів малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям та внутрішньо переміщених осіб.

Головною метою проекту є виведення малозабезпечених та внутрішньо переміщених осіб із стану бідності та допомога їм у працевлаштуванні або започаткуванні власної справи

Даний проект є дієвим реальним механізмом для переходу малозабезпечених сімей від одержання соціальних виплат до працевлаштування, створення нових робочих місць, повернення на ринок праці довготривалих безробітних, розвитку позитивних тенденцій на регіональному та локальних ринках праці.

У проекті передбачено три механізми залучення до роботи учасників пілотного проекту:

- сприяння у працевлаштуванні, в тому числі на нові робочі місця;

- надання тимчасового працевлаштування через оплачувані громадські роботи;

- надання безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі для організації підприємницької діяльності.

Безвідсоткова фінансова допомога на поворотній основі для учасників пілотного проекту буде надаватись одноразово шляхом оплати витрат на закупівлю обладнання та матеріалів для організації підприємницької діяльності, передбачених бізнес-планом.

Максимальний розмір фінансової допомоги для започаткування власної справи становить 40 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого на початок відповідного року понад (понад 67,0 тис. грн).

З метою участі у пілотному проекті членам малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям та внутрішньо переміщеним особам необхідно звернутись до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районної державної адміністрації або виконавчого органу міської ради за місцем фактичного проживання/перебування з відповідною заявою та документами, що підтверджують статус особи (довідка про отримання/неотримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям або довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи).

Для отримання більш детальної інформації щодо умов та порядку участі у пілотному проекті, процедури отримання безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі для організації підприємницької діяльності необхідно звертатись до органів соціального захисту населення або центрів зайнятості за місцем фактичного проживання/перебування.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини