Архів

Друк

Понад 800 тис. грн. мають сплатити «Полтававодоканалу» підприємці за незаконні врізки у водогони

У Полтаві тривають рейди працівників «Полтававодоканалу» з пошуку необлікованої води та незаконних врізок у водогони.

Особливу увагу звертають на юридичних осіб, які є споживачами послуг. Це стосується тих, які мають власне виробництво, так і власників офісних приміщень.

За словами фахівців, немає майже жодного водопровідно-каналізаційного підприємства, де не зіткнулися б з проблемою необлікованої води та незаконних врізок у водогони.

Виробники та споживачі послуг зобов’язані охороняти цілісність систем централізованого водопостачання та водовідведення. Але нечесні споживачі завдають збитків комунальному підприємству, яке є власністю громади.

Станом на сьогодні юридичні особи заборгували «Полтававодоканалу» близько 7 млн. грн. Працівники підприємства постійно проводять роботу з боржниками за спожиті послуги. Після попередження злісним боржникам надання послуг обмежують.

Начальник служби обліку та реалізації «Полтававодоканалу» Любов Войтенко зазначає, що боротьба з крадіжками води є одним із пріоритетних завдань її структури:

— Щотижня контролери виявляють адреси, де недобросовісні господарі не сплачують за спожиті послуги. У середньому за місяць складається декілька десятків актів, щодо самовільних приєднань користувачів та порушень правил користування нашими системами.

Любов Войтенко наголошує, що суми збитків від нечесних споживачів — до декількох сотень тисяч гривень. За останні два місяці підприємство виставило претензій за безоблікове, самовільне користування системами «Полтававодоканалу» на суму у 825,6 тис. грн.

— Методів впливу на недобросовісних споживачів напрацьовано немало. Ми попереджуємо про прийняття жорсткіших мір, ведемо роз’яснювальну роботу. Коли не отримуємо реакції, приймаємо радикальні рішення, — продовжує начальник служби обліку та реалізації «Полтававодоканалу».

Якщо споживач ігнорує вимоги — несанкціоноване підключення ліквідовується. Відновлення послуг проводиться лише після реєстрації та оплати усіх робіт, пов'язаних з приєднанням до систем централізованого водопостачання.

Тож, комунальники нагадують, що будь-яке самовільне приєднання до систем підприємства — незаконне і розцінюється як крадіжка:

— Закликаємо підприємців не ухилятися від чинного законодавства. І належно оформляти підключення до мереж водопостачання та каналізації.

Прес-служба КП «Полтававодоканал»

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини