Архів

Друк

На Полтавщині допомагатимуть у працевлаштуванні малозабезпеченим та внутрішньо переміщеним особам

У Полтаві відбулася селекторна нарада з питань практичної реалізації в області пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб.

Участь у селекторі взяли керівники області, представники Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА, управління у справах сім'ї, молоді та спорту Полтавської ОДА та Полтавського обласного центру зайнятості.

 

Забезпечити роботою малозабезпечених та внутрішньо переміщених осіб – основна мета пілотного проекту. І Полтавщина стала одним із трьох регіонів, де цей проект реалізовуватиметься. Як це краще зробити обговорювали на селекторній нараді у Полтаві.

— У нас в регіоні понад 12 тисяч малозабезпечених сімей, тобто сімей, у яких середньомісячний сукупний дохід нижчий від прожиткового мінімуму. Тому цей проект дуже важливий, адже може поліпшити ситуацію, — розповіла Катерина Клавдієва, директор Полтавського обласного центру зайнятості.

На реалізацію проекту передбачено 20 млн грн. Їх спрямують на вирішення проблеми щодо працевлаштування малозабезпечених та внутрішньо переміщених осіб.

— Процес відбуватиметься наступним чином – підприємці створюватимуть додаткові місця для малозабезпечених та внутрішньо переміщених осіб, за що отримуватимуть преференції: оренду приміщення за зниженими ставками чи грошову компенсацію, або ж учасники проекту матимуть можливість отримати поворотну фінансову допомогу на започаткування власного бізнесу, — зазначив заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло.

За умовами проекту, розмір поворотної фінансової допомоги, тобто безвідсоткового кредиту – 40 прожиткових мінімумів, а це близько 60 тис грн. Ці кошти учасники проекту повинні будуть повернути за 3 роки.

— Це дуже хороший проект, адже його учасники матимуть можливість не лише знайти хорошу роботу, а й започаткувати власний бізнес, на який, можливо, у них раніше не вистачало коштів. Можна навіть сказати, що цей проект надає інструмент для заробітку грошей, а це куди краще за разову фінансову допомогу, — додала Катерина Клавдієва.

Щоб отримати кошти на започаткування власної справи не обов’язково мати вже готовий бізнес-план, головне, аби була ідея. А вже описати її на папері та втілити у життя – допоможуть фахівці.

— Взяти участь у пілотному проекті можливість мають малозабезпечені та внутрішньо переміщені особи працездатного віку, які не працюють. Для цього їм потрібно звернутися до найближчого управління соціального захисту населення або ж до обласного центру зайнятості, — повідомив Олег Пругло.

На разі механізм реалізації пілотного проекту не працює у повній мірі і бажаючих взяти у ньому участь доки небагато. Це через низьку проінформованіст. Фахівці поставили собі за мету: до кінця літа допомогти з працевлаштуванням якнайменше тисячі малозабезпеченим та внутрішньо переміщеним особам.

Окрім Полтавщини, участь у пілотному проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб візьмуть Харківська та Львівська області.

Прес-служба Полтавської ОДА

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини