Архів

Друк

Підсумки опалювального сезону в області

В населених пунктах Полтавської області опалювальний сезон 2010-2011рр. було розпочато вчасно. Проходження опалювального сезону було стабільним.

Перший заступник голови облдержадміністрації Віктор ЖИВОТЕНКО узяв участь у роботі засідання колегії Головного управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації  „Про підсумки роботи житлово-комунальних підприємств Полтавської області за 2010 рік та завдання на 2011 рік”.

На колегії були присутні керівники підприємств житлово-комунального господарства, голови, заступники голів міст та селищ області, ряд керівників обласних підрозділів облдержадміністрації.

Зі вступним словом щодо підсумків роботи житлово-комунальних підприємств та завданнями на 2011 рік виступив перший заступник начальника Головного управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Олександр ТОНКОВ.

Він зокрема відзначив, що завдяки вжитим заходам з підготовки народного господарства області до роботи в осінньо-зимовий період 2010/2011 року, наданням допомоги і постійному контролю з боку органів виконавчої влади та місцевого самоврядування майже в усіх населених пунктах забезпечено своєчасний початок та стале проходження опалювального сезону.

Також було відмічено позитивний результат роботи обласної координаційної ради з контролю за підготовкою народногосподарського комплексу області до функціонування в зимових умовах.

Говорили учасники засідання і про реформування житлово-комунального господарства. Одним із основних завдань є поглиблення демонополізації житлово-комунального господарства, створення конкурентного середовища на ринку житлово-комунальних послуг.

Запровадження ефективних форм управління житловими будинками це, насамперед, створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, керуючих житловим фондом компаній – замовників житлово-комунальних послуг, запровадження інституту управляючих будинками, створення органів самоорганізації населення – будинкових, вуличних квартальних комітетів тощо.

До відома: в області житловий фонд налічує 6801 будинків, у тому числі тих, що знаходяться у комунальній власності, 5703 – у власності житлово-будівельних кооперативів та об’днань співвласників багатоквартирних будинків.

За 2010 рік в області створено 37 ОСББ. Усього налічується 329 об’єднань, що обслуговують 414 будинків. Створені об’єднання в м. Кременчуці – 4 ОСББ, в місті  Лубни – 2, в Гадяцькому районі –5, Диканському  – 2, Кобеляцькому – 4,  Глобинському – 6 та в інших районах, повідомив Олександр ТОНКОВ.

З метою інформування населення області, поширення передового досвіду в сфері створення ОСББ сформовано реєстр позитивних прикладів реформування об’єктів житлово-комунального господарства. На допомогу споживачам житлово-комунальних послуг створено реєстр надавачів послуг у зазначеній галузі в розрізі видів діяльності з зазначенням адрес, реквізитів, контактних телефонів. Також підготовлено і розміщено на сайті облдержадміністрації пакет необхідних документів для створення та реєстрації ОСББ, чинне законодавство з питання діяльності ОСББ, адреси та контактні телефони посадових осіб, які займаються реєстрацією ОСББ в кожному місті чи районі.

На виконання програми економічних реформ «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», запропонованої Президентом України,  Полтавським національним технічним університетом імені Ю.Кондратюка підготовлена Програма підготовки фахівців з метою забезпечення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків  кваліфікованими управлінськими кадрами, що дозволить активізувати їх роботу.

Відзначалося, що в останні роки мають місце позитивні зрушення в напрямку залучень населення як інвестора. Мешканці так званих спальних мікрорайонів, в першу чергу в містах Полтаві та Кременчуці, за рахунок власних коштів утеплюють зовнішні стіни, здійснюють заміну вікон на металопластикові, заміну внутрішніх інженерних мереж. Враховуючи той факт, що в області побудовано понад двісті дев’яти поверхових панельних будинків, зовнішні стіни яких не відповідають сучасним вимогам та потребують утеплення, впровадження енергозберігаючих заходів необхідно стимулювати.

Обговорили під час засідання колегії й роботу підприємств водопровідно-каналізаційного господарства.

За підсумками діяльності трудових колективів визначені кращі працівники, які своєю сумлінною, наполегливою високопрофесійною працею внесли вагомий вклад у забезпечення успішного функціонування галузі.

Зокрема Почесною грамотою облдержадміністрації нагородили начальника КП «Полтаваелектротранс» Петра КАРПЕНКА, Почесною грамотою обласної ради – директора КП «Кременчуцьке тролейбусне управління» Олександра ВЕРТЮХА, начальника КП «ЖЕО №4» Ларису КИКОТЬ, головного інженера КП «Полтававодоканал» Анатолія СЕРДЮКА, Почесні грамоти ГУ ЖКГ і обласної організації профспілки вручили начальнику КП «Гадяч-житло» Віктору АНДРУЩЕНКУ та начальнику КП «Пирятинський міський водоканал» Миколі ДУБРОВУ. Відомчу відзнаку Міністерства «Почесний працівник житлово-комунального господарства» ІІ ступеня отримала начальник виробничої служби ОП «Полтаватеплоенерго» Євгенія ЛИТЕЦЬКА.

Почесне звання “Ветеран праці житлово-комунального господарства Полтавської області” з врученням нагрудного знака цього року присвоєно  235 працівникам галузевих підприємств серед них 3 керівники: директор Кременчуцького КП «Теплоенерго» Дмитро ПИТУЛЬКО, директор КП «Кременчуцьке тролейбусне управління» Олександр ВЕРТЮХ, начальник УЖКГ м. Комсомольськ Петро ВАСИЛЮК.

За матеріалами Полтавської ОДА
Поділіться з друзями:   

Останні новини