Архів

Друк

Захист прав людини в бюро правової допомоги

Начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Ірина Пашко розповіла про захист прав людини в бюро правової допомоги.

Бюро правової допомоги – це соціальний проект, який дає можливість уперше в історії України реально виконати обов’язок держави із захисту прав людини незалежно від матеріального стану. З 1 вересня 2016 року у Полтавській області відкрито 23 бюро правової допомоги. Бюро мають статус відокремлених підрозділів місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Основними завданнями бюро є: правопросвітництво у територіальних громадах; надання безоплатної первинної правової допомоги; забезпечення доступу до безоплатної вторинної правової допомоги; надання безоплатної вторинної правової допомоги (крім захисту); забезпечення доступу до електронних сервісів Міністерства юстиції. На бюро також покладено ряд завдань щодо регулярного розповсюдження інформації у сфері захисту прав, свобод і законних інтересів громадян; проведення тематичних семінарів, лекцій у навчальних закладах, закладах позашкільної освіти, в закладах післядипломної освіти, навчально-виховних закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; для визначених категорій громадян, зокрема, пенсіонерів, інвалідів, учасників антитерористичної операції, молоді, громадських активістів, вчителів та педагогічних працівників, медичних працівників, інших вразливих суспільних груп з метою підвищення правової свідомості, культури та освіченості населення.

Також центри виконують значну роботу в напрямку надання правової інформації, консультацій і роз'яснень з правових питань, складення заяв, скарг та інших документів правового характеру; відвідують осіб похилого віку, з обмеженими фізичними можливостями за місцем їх перебування з метою надання зазначеним особам безоплатної правової допомоги; забезпечують доступ до адвокатських послуг: приймають заяви про надання безоплатної вторинної правової допомоги та здійснення представництва інтересів осіб, визначених пунктами 1, 2, 8-12 частини першої статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу», в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами та/або складення документів процесуального характеру.

Крім того, є значна кількість відкритих реєстрів, запроваджених Мін’юстом, — реєстр речових прав на нерухоме майно, реєстр фізичних та юридичних осіб — підприємців, в бюро правової допомоги громадяни матимуть змогу отримати доступ до комп'ютерів з відповідним програмним забезпеченням, а працівники бюро покроково допомагатимуть цими реєстрами користуватися.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини