Архів

Друк

Оздоровлення довкілля Полтавщини буде продовжено і цього року

6 березня постійна комісія обласної ради з питань екології та раціонального природокористування розглянула Перелік природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища області в 2011 році.

Він був підготовлений державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в області та внесений до проекту порядку денного чергової сесії обласної ради головою облдержадміністрації Олександром Удовіченком.

У засіданні, яке вела голова комісії Тетяна Корост, взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови облдержадміністрації Олександр Коваль, начальники обласних управлінь і служб, представники органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади.

Як повідомив перший заступник начальника державного управління охорони навколишнього природного середовища в області Анатолій Мосейчук, на фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища області у 2011 році подано 132 запити на майже 72 млн. грн. На фінансування заходів по збереженню довкілля Полтавщини у цьому році планується спрямувати понад 17 млн. грн. На ці кошти на 36 об’єктах будуть проведені природоохоронні роботи, серед яких – будівництво та реконструкція очисних споруд, каналізаційних колекторів, зовнішніх каналізаційних мереж, розчистка і збільшення водності річок, знешкодження заборонених, непридатних для використання хімічних засобів захисту росли, створення рекреаційно-паркової зони, вирощування захисних лісових насаджень та інші. Резерв фонду охорони навколишнього природного середовища області на непередбачені видатки цьогоріч складе понад 5 млн. грн.

Депутати проаналізували природоохоронні заходи по напрямках фінансування, заслухали головних розпорядників коштів та фінансистів, узгодили технічні моменти.

Свої пропозиції по фінансуванню з фонду охорони навколишнього природного середовища області висловили депутати: Іван Панасенко, Олег Овчарь, Віктор Скочко. Іван Коваль, Іван Гальченко, Сергій Полупан, Віктор Кордубан. Йшлося про збільшення обсягів фінансування робіт: по створенню і вирощуванню лісових насаджень на землях державного лісового фонду і землях сільських і селищних рад ДП «Кременчуцьке лісове господарство», будівництва споруд по припиненню скиду неочищеної дощової води центральної частини міста Кременчука у Дніпродзержинське водосховище; фінансове забезпечення будівництва полігону твердих побутових відходів у селищі Шишаки, виготовлення проектної документації на будівництво Карлівських міських очисних споруд, будівництва зони відпочинку у таборі «Ерудит» Кременчуцького педагогічного училища імені А.С.Макаренка, завершення робіт по відновленню водності річки Псел на території селища Велика Багачка.

Зважаючи на обмежені фінансові можливості фонду, перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко запропонував озвучені депутатами пропозиції направити в облдержадміністрацію для вивчення та врахування. При цьому Володимир Онищенко підкреслив, що кожна територія заслуговує на об’єктивне ставлення обласної влади до її проблем, і право депутата - порушувати ці проблеми перед владою. Утім, він порадив колегам-депутатам брати до уваги обсяги фінансування не лише екологічного, а й інших, не менш важливих для життєдіяльності територіальних громад, напрямків.

Про важливість дольової участі місцевих бюджетів у вирішенні природоохоронних проблем, пріоритетність фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища області об’єктів спільної власності територіальних громад області, завершення раніше розпочатих екологічних робіт вів мову заступник голови обласної ради Володимир Марченко.

З метою контролю депутат Іван Панасенко запропонував комісії провести ґрунтовний аналіз використання коштів з фонду охорони навколишнього природного середовища області у минулому, 2010 році.

Підбиваючи підсумки засідання, голова комісії Тетяна Корост зазначила, що від ефективного розподілу коштів фонду охорони навколишнього природного середовища області залежить поліпшення стану довкілля та наголосила на необхідності вироблення єдиних державницьких підходів до вирішенні екологічних проблем, конструктивної співпраці профільної комісії обласної ради, галузевих управлінь облдержадміністрації, органів місцевої виконавчої влади і місцевого самоврядування, відповідних територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади.

Наразі Перелік природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища області в 2011 році комісія схвалила та рекомендувала внести його на розгляд сесії обласної ради.

За матеріалами сайту Полтавської обласної ради

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини