Архів

Друк

Як громадські активісти з зони військового конфлікту працюють у Полтаві

Громадські активісти з зони військового конфлікту, полтавські посадовці та фахівці громадської організації обговорили на круглому стіл реінтеграцію та адаптацію внутрішньо переміщених осіб у контексті громадської діяльності.

Організатори — Інститут аналітики та адвокації (ІАА) — поставили за мету обговорити, як у Полтаві та області забезпечують потреби та дотримуються права внутрішньо переміщених осіб у контексті громадської активності.

— Ми хочемо посилити взаємодію внутрішньо переміщених осіб та місцевої влади, обговорити можливості співдіяльності полтавських та новоприбулих громадських активістів, — відзначає Юрій Ромашко, заступник виконавчого директора ІАА.

Ключова проблема адаптації переселенців до мирного життя — це страх починати все спочатку. Люди стикаються з проблемою пошуку роботи, житла, з тим, як їх сприймає суспільство. Деяким з них настільки складно, що приймають рішення повертатися назад, бо попри постріли та усі жахи війни, вони відчувають, що там їх домівки.

Дослідники зазначають, що порівняно з іншими областями у Полтавській доволі непогані показники забезпечення внутрішньо переселених осіб соціальною допомогою. Крім того, саме у нашому регіоні одні з найвищих показників доступності освіти у вищих навчальних закладах: за два останні роки понад 200 студентів з зони конфлікту перевели на бюджет у полтавські ВНЗ.

Однак, на думку фахівців ІАА, не менш важливою частиною життя людей є їхня громадська активність, і потрібно її підтримувати.

Агресія Росії, військові дії на сході України і анексія Криму стали причиною того, що люди змушені були виїхати зі свого дому і шукати нової долі в інших куточках України. Статус людей, які покинули свої будинки, на національному рівні було закріплено як «внутрішньо переміщені особи», і держава подбала про те, щоб люди могли претендувати на субсидії та іншу допомогу, пов’язану з організацією нового місця проживання.

Катерина Кролевська наголошує, що в суспільстві почали зароджуватися не завжди позитивні і співчутливі почуття до людей із зони військового конфлікту.

— У тому числі і тому, що ряд прецедентів сприяв поширенню негативу серед місцевого населення, який укорінювався за відсутності альтернативної точки зору в розслідуваннях і демонстрації реальної ситуації, — пояснює Кролевська. — Але всі чудово розуміють, що для подальшого розвитку України як сильної європейської держави необхідно, перш за все, налагодити взаємини всередині суспільства, зруйнувавши існуючі стереотипи і налагодивши конструктивну співпрацю громадськості в напрямку розвитку місцевих громад.

Нагадаємо, що 10 березня у Полтаві обговорили загальний стан забезпечення потреб та дотримання прав внутрішньо переміщених осіб. У ході зустрічі фахівці від громадськості оприлюднили рекомендації для підтримки, забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб, зокрема на місцевому рівні.

Довідка: Заходи ІАА, пов’язані із налагодженням комунікації між внутрішньо переміщеними особами і місцевими мешканцями, реалізуються за фінансової підтримки Black Sea Trust for Regional Cooperation, проекту Фонду Германа Маршала.

Прес-служба Інституту аналітики та адвокації

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини