Архів

Друк

Окремі питання стягнення заборгованості по аліментах

Інтерв’ю начальника Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Пашко І.С. на тему: «Окремі питання стягнення заборгованості по аліментах».

Як державний виконавець визначає розмір заборгованості по аліментах за виконавчим документом у разі, коли боржник не працює?

Відповідно до Закону України «Про виконавче провадження» розмір заборгованості із сплати аліментів визначається державним виконавцем за місцем виконання рішення у порядку, встановленому Сімейним кодексом України.

Якщо платник аліментів не працював на час виникнення заборгованості, але працює на час визначення її розміру, заборгованість визначається із заробітку (доходу), який він одержує.

Якщо платник аліментів не працював на час виникнення заборгованості і не працює на час визначення її розміру, вона обчислюється виходячи із середньої заробітної плати працівника для даної місцевості.

Як оскаржити розрахунок заборгованості по аліментах?

Відповідно до Закону України «Про виконавче провадження» спір щодо розміру заборгованості зі сплати аліментів вирішується судом за заявою заінтересованої особи.

Чи має право стягувачка аліментів отримати пеню за прострочення платежів боржником?

Відповідно до Сімейного кодексу України при виникненні заборгованості з вини особи, яка зобов'язана сплачувати аліменти за рішенням суду, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі одного відсотка від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення.

Чи має право державний виконавець звернути стягнення на допомогу по державному соціальному страхуванню?

Відповідно до Закону України «Про виконавче провадження» на допомогу по державному соціальному страхуванню, що виплачується в разі тимчасової непрацездатності та в інших випадках, допомогу по безробіттю та соціальну допомогу інвалідам з дитинства, призначену відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам", стягнення може бути звернено тільки за рішеннями про стягнення аліментів, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, а також втратою годувальника.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини