Архів

Друк

З 5 січня полтавці матимуть можливість отримувати біометричні паспорти

Про це повідомила перший заступник начальника Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області Олена Діденко, під час прес-конференції в ОКІА «Новини Полтавщини» 16 грудня.

«6 грудня 2012 року набрав чинності Закон України “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують гросмадянтво України, посвідчують особу чи її спеціальний статус”. Відповідно до цього Закону в Україні розпочато роботи із запровадження оформлення і видачі паспорта громадянина України, що містить безконтактний електронний носій із біометричними даними власника документу, у регіонах та інфраструктури його функціонування», – говорить Олена Діденко.

Згідно з новою процедурою оформлення біометричних документів, до паспорта громадянина України вноситься така інформація (стаття 21):

1) назва держави;

2) назва документа;

3) ім’я особи;

4) стать;

5) громадянство;

6) дата народження;

7) унікальний номер запису в Реєстрі;

8) номер документа;

9) дата закінчення строку дії документа;

10) дата видачі документа;

11) уповноважений суб’єкт, що видав документ (код);

12) місце народження;

13) відцифрований образ обличчя особи;

14) відцифрований підпис особи;

За словами Олени Діденко, паспорт громадянина України виготовлятимуть у формі пластикової картки. Він буде більш зручним та зносостійким аніж паперовий аналог. Для захисту інформації на електронному носії використовуються новітні технології, що робить підробку електронних документів практично неможливою. У разі крадіжки чи втрати такого паспорту, зловмисники не зможуть скористатися ним.

Оформлення паспортів старого зразка триватиме до кінця 2014. Міняти ж старі документи на нові, біометричні не обов’язково, зауважила Олена Діденко.

Біометричні паспорти з 5 січня 2015 року можна отримати за адресою: м. Полтава, вул. Пушкіна, 63. Надалі, за словами Олени Діденко, обладнання для виготовлення таких паспортів планують встановити у Лохвиці, Кременчуці, Комсомольську, Кобеляках, Миргороді та додаткове відділення у Полтаві.

Інформація про всі платежі, які необхідно буде сплатити при оформленні документів, вартості персоналізації даних буде розміщена на офіційному веб-сайті ДМС України

Поділіться з друзями:   

Останні новини