Архів

Друк

Петарди – це не іграшки!

Зазвичай, з наближенням Нового року, старші діти просять купити їм петарди. Проте, цей різновид продукції аж ніяк неможна вважати дитячою іграшкою.

Усі петарди, які продаються на території України, повинні відповідати вимогам технічного регламенту щодо піротехнічних виробів (Директива 2007/23/ЄС), але знайти такі у продажу доволі не просто та й документи на неї має лише кожен другий продавець.

Жодного року не обходиться без сумної звістки, що в тому чи іншому регіоні України «мирна вибухівка» завдала тілесних ушкоджень людині, не став винятком і 2012 рік: ще за місяць до новорічного свята юний мешканець Закарпатської області через невміле поводження з петардою отримав серйозні опіки роговиці ока.

Тож аби уникнути трагедії, купуйте «вибухову втіху» лише у спеціалізованих магазинах, які мають відповідний патент на торгівлю нею та можуть пред’явити на цей товар супровідні документи. Чітко дотримуйтесь інструкції по його використанню. Пам’ятайте, купувати піротехніку «з-під поли» під відкритим небом дуже небезпечно, оскільки подібний товар вимагає особливих умов зберігання, а коли подібна продукція перемерзне чи відсиріє, то чекати від неї можна чого завгодно. Ні в якому разі неможна сушити намоклі петарди на батареї чи електрообігрівачі.

Найнебезпечнішими феєрверками вважаються, ті, які продавці називають «ракетами». Така петарда може вилетіти на висоту до 500 метрів, у неї дуже потужний заряд. Тож, щоб запустити «ракету», потрібно вміти її правильно закріпити і спрямувати, адже потрапивши в людину, вона може навіть вбити. Доволі небезпечними вважаються і петарди, які називають «свічі», вони вилітають на висоту 50 метрів і теж доволі потужні. Тому дозволяти дітям запускати таку піротехніку без нагляду дорослих взагалі не варто. Та навіть найбезневинніші, на перший погляд, петарди, при невмілому використанні, можуть щонайменше обпекти пальці. Тож переконайтеся, що Ваша дитина вміє з ними поводитися, аби на згадку про новорічно-різдвяні свята залишились лише позитивні емоції.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини