Архів

Друк

Як вибрати стиглий ананас?

Скоро Новий рік, і, напевно до новорічного столу багато хто захоче купити ананас.

Але як вибрати правильний ананас? Щоб не було потім гіркого розчарування від того, що він виявився перезрілим або незрілим?

Правила вибору ананаса

  1. Вибір ананаса починаємо з візуального огляду. Вважається, що стиглий ананас повинен бути рівного жовто-коричневого кольору. Але можна вибрати хороший стиглий ананас, як з жовтим, так і з зеленуватим забарвленням. Якщо на плоді є невеликі ділянки зеленого кольору, не варто його відразу відкладати убік, перевірте його на стиглість по інших пунктах, можливо, це те, що вам потрібно.
  2. Кірка зрілого ананаса повинна бути м'якою, але пружною. Нестиглі фрукти мають тверду, щільну шкірку. Злегка натисніть збоку на фрукт. Шкірка спружинила під вашими пальцями? Швидше за все, цей ананас був зірваний стиглим. До речі, є думка, що незрілий ананас може визріти, якщо його залишити полежати. Нічого подібного, зірвані ананаси не визрівають, кірка може пожовтіти (потемніти), а ось на смакових якостях позитивним чином це не позначиться. І навіщо вам несолодкий ананас?
  3. Можливо ви здивуєтеся, але для того щоб вибрати зрілий ананас, потрібно згадати, як вибирають кавуни, ляскаючи долонею по плоду. Злегка поплескайте по ананасу і слухайте, який звук він видає. Якщо звук глухий, ананас стиглий, беріть, не пошкодуєте.
  4. Ще однією доброю прикметою стиглості ананаса є його «хвостик». Листочки повинні бути зелені, злегка підв'ялі, але не сухі, і повинні легко відділятися від фрукта. Знавці радять не просто листочки смикати, а спробувати провернути «хвостик» ананаса на 90-180 градусів, якщо вам це вдалося, то фрукт стиглий.
  5. Перед покупкою ананаса потрібно знати, як правильно вибрати не тільки стиглий, але і свіжий ананас. І знову у визначенні цього параметра допоможе кірка фрукта. Придивіться, чи немає на ній темних, бурих плям? Якщо такі є, то це вірна ознака того, що ананас перезрів.
  6. Не соромимося нюхати ананас. Стиглі, свіжі фрукти мають солодкуватий, приємний і ніжний аромат. Якщо ананас пахне занадто солодко і аромат швидше важкий, ніж ніжний, то, скоріш за все цей фрукт перезрілий і в ньому вже повним ходом ідуть процеси бродіння.
  7. І ще одна важлива ознака гарного ананаса це його ціна. Щоб фрукти потрапили на прилавки свіжими, їх доставку організують за допомогою авіатранспорту, а цей вид перевезень недешевий. Якщо ж постачальник користувався послугами морських перевізників, то ананас може коштувати дешевше. Але так як по морю фрукт їхав довго, то ризик придбати перестиглий ананас збільшується. Так що якщо вам пропонують купити ну дуже дешеві фрукти, перевірте їх двічі, а то й тричі, перш ніж купити. Але приймати за аксіому «дорогий - значить, хороший», теж не варто. Продавці цілком можуть за товар середньої якості запросити високі ціни.
Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини