Архів

Друк

Обираємо сонцезахисні окуляри

Не так вже й багато часу залишилося до літа. Тому вже зараз варто подумати про свій літній образ. І звичайно, не забути про сонцезахисні окуляри.

Різноманітність сонцезахисних окулярів на сьогоднішній день дозволяє підібрати лінзи і оправи на будь-який смак. Перше питання, яке виникає при необхідності купити сонцезахисні окуляри, то це які лінзи вибрати: скляні або пластикові? У кожного з названих матеріалів є як позитивні, так і негативні сторони. Скло, приміром, важче пластика і може розбитися, що вкрай небезпечно для очей. Проте пластикові лінзи легко дряпаються, і окуляри незабаром доведеться замінити, щоб не дивитися на світ через дрібну мережу подряпин. Але сама основна характеристика сонцезахисних окулярів - це їх здатність берегти очі від шкідливого впливу ультрафіолетового випромінювання. Якщо ви пам'ятаєте шкільний курс фізики, то повинні знати, що кварцове скло, нехай і не затемнене, здатне затримувати шкідливий ультрафіолет. У той час як пластик такою здатністю не володіє. І навіть більше - затемнюючи очі, окуляри з пластиковими лінзами не дозволяють зіниці рефлекторно звузитися, щоб звести вплив УФ-променів до мінімуму.

Здається, що все легко, якщо хочеш зберегти зір і захистити очі від шкідливого випромінювання, то придбай сонцезахисні окуляри зі скляними лінзами. Але це не так просто ... Пластикові аналоги скляних лінз міцно зайняли своє місце на полицях магазинів як більш безпечні при використанні. До того ж, сучасна техніка має можливість випускати пластикові сонцезахисні окуляри зі спеціальними добавками, які утримують ультрафіолет. Ось що може ввести вас в оману при виборі та покупці окулярів, тому що за зовнішніми ознаками не можна судити про наявність такого покриття у лінз тих чи інших окулярів. Варто вивчити етикетку. Якщо покриття є, на ній має бути зазначено UV, тобто ультрафіолет. Убереже очі від шкідливого впливу показник від 70 до 90%. Хоча, звичайно, вірити етикеткам можна далеко не завжди. Краще купувати набувати окуляри не в сумнівних місцях, а в спеціалізованих магазинах оптики. Там зазвичай є спеціальний прилад, який визначає ступінь захисту від УФ-променів.

Фотохромні лінзи добре підходять тим, хто постійно носить окуляри для поліпшення зору. Потрібно всього лише купити подібні окуляри з потрібним показником діоптрій. Якщо вам доводиться багато часу проводити за кермом автомобіля або ви шанувальник відпочинку біля води, краще придбати окуляри з поляризаційними лінзами, які нейтралізують не тільки ультрафіолетові промені, але і відблиски на воді або поверхні вологою дороги. З метою захисту від верхнього світла при сидінні за кермом машини і щоб добре бачити приладову дошку, можна купити окуляри з маскою, або градуйовані, де забарвлена лише верхня частина лінзи. Водовідштовхувальне покриття лінз зменшує ризик появи відбитків пальців, водяних крапель або плям жиру.

До речі, окуляри в сонячний день - це не тільки засіб захисту від шкідливого випромінювання, але і стильний аксесуар, елемент іміджу. Тому багато фірм випускають не тільки окуляри з темним склом, але й з різнокольоровим. Однак якщо ви наділи подібні окуляри і світ різко змінився в кольорі, то знайте, що у вас в руках підробка. Справжні фірмові лінзи повинні тільки злегка змінювати відтінок, залишаючи кольори природними. Сірі і зелені лінзи не спотворюють світло, на відміну від блакитних, і тому рекомендуються для водіїв транспортних засобів. А жовті або оранжеві лінзи найкраще носити тим, хто багато часу проводить перед монітором комп'ютера. Їх приємно надягти в похмурі дні, щоб зробити навколишній світ трохи яскравіше і веселіше.

І останнє: при виборі сонцезахисних окулярів потрібно враховувати не тільки відтінок, але і розмір лінз. Адже вони повинні захищати не тільки очі, а й шкіру навколо від шкідливих УФ-впливів, забезпечуючи відсутність зморшок. Таким чином функціональність окулярів поєднується з естетичним виглядом.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини