Архів

Друк

Хлібопекарі Полтавщини скоро порадують споживачів новими видами продукції

На базі державного підприємства «Полтавастандартметрологія» проходило засідання обласної дегустаційної комісії, мета якого – поставити на виробництво нових розробок хлібопекарської та кондитерської продукції.

У рамках засідання дегустаційної комісії було проведено конкурс «Медові витівки», де змагалися хлібопекарі, які представили випічку, виготовлену з використанням меду, та виробники медових напоїв.

Загалом на суд професійних дегустаторів свою продукцію привезли 16 підприємств нашої області. Серед них – ПАТ «Кременчуцький хлібокомбінат», ПП «Полтавський хлібзавод «Південний», ПП «Хорольська мехпекарня», ТОВ «Полтавахліб», ТОВ «Пирятинський делікатес», ПАТ «Комсомольський хлібзавод», ТДВ «Миргородський хлібзавод» та приватні підприємці, які займаються медоварінням.

Під час короткої презентації кожного виду продукції її виробники дали вичерпну характеристику кожному виробу, розповіли, які продукти закладали при його виготовленні, в яких пропорціях, у чому його оригінальність тощо.

Очолює обласну дегустаційну комісію заступник голови Полтавської облдержадміністрації Олена Адамович.

Що стосується медових напоїв, то їхній дегустації передувало ще й лабораторне випробування цієї продукції. Медові напої, зазвичай, роблять невеликими партіями, вони доволі недешеві, пов’язано це, як з дороговизною самого натурального меду, так із тим, що процес виготовлення займає тривалий час, адже продукт має спершу «перебродити». Чим довше він бродить, тим стає смачнішим.

На суд журі представили не лише медові напої, виготовлені за традиційною рецептурою, а й продукцію з соком лимону, клена, чорниць, черешень, екстрактом акації, настоянкою лікарських трав, що переконливо свідчить про те, що цей продукт можна вдосконалювати до нескінченності.

На жаль, жодних стандартів, які б регламентували подібну продукцію на сьогодні не розроблено, оскільки її масовим виробництвом підприємства донедавна не займалися. Тож на часі постала необхідність розроблення відповідної нормативної документації, яка б «узаконила» їхній бізнес та дозволила повністю відмежуватися від фальсифікаторів, котрі «кидають тінь» на добросовісних виробників.

Компетентні дегустатори оцінювали якість представлених зразків за органолептичними показниками: смак, запах (букет), колір, прозорість, а також звернули увагу на маркування та пакування продукції.

Після закінчення дегустації учасники конкурсу «Медові витівки» отримали дипломи у різних номінаціях. Зокрема медовари змагалися у 4-х номінаціях «Кращий медовий напій за смаковими якостями», «Краща новаторська рецептура медового напою», «Краща традиційна рецептура медового напою», «Оригінальне оформлення споживчої тари». Що стосується хлібопекарів та кондитерів, то їхню продукцію оцінювали у номінаціях «Кращі смакові якості», «Оригінальна рецептура» та «Оригінальна форма та зовнішній вигляд виробу».

Загалом за результатами роботи обласної дегустаційної комісії прийнято рішення про поставлення на виробництво 20 видів продукції.

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини