Архів

Друк

Головний гастроентеролог області закликає відповідально ставитися до вибору молокопродуктів

Якість молокопродуктів, які ми купуємо в торгівельній мережі, стала темою чергового засідання Полтавського прес-клубу.

У його роботі взяли участь начальник відділу сертифікації харчової продукції ДП «Полтавастандартметрологія» Оксана Гньотова, директор Київського інституту споживчих експертиз Юрій Чорнобривець та головний гастроентеролог Полтавської області Валентина Петренко.

Усі учасники засідання зійшлися на думці, що рослинний жир став справжньою бідою сучасної молокопереробної галузі. Зокрема, на думку Юрія Чорнобривця, додавання пальмової олії в окремі види згущеного молока, цукерок, шоколаду та шоколадної пасти, сягає 95%. При цьому гідрогенізовані рослинні жири дуже сильно зашлаковують організм і виводяться з нього вкрай погано, що призводить до чисельних серцево-судинних, окологічних, гастроентерологічних захворювань та ожиріння. Фахівець продемонстрував присутнім зразок пальмової олії, який за зовнішнім виглядом нагадує затверділий смалець. Температура плавлення цієї речовини становить понад 50 градусів, вона повністю розчиняється лише в бензині та широко використовується в якості мастила у металургійній промисловості. Тож як не хотілося б декому зекономити, придбавши дешевшу молоковмісну продукцію на рослинних жирах, постійне споживання її призведе до згубних наслідків для здоров’я.

Крім того, дослідження інституту споживчих експертиз показали, що окремі недобросовісні виробники додають у згущене молоко фарбник-відбілювач Е-171 (діоксид титану), який є компонентом фарб, лаків та пластмас.

За 9 років роботи інституту, жодному виробникові не вдавалося оскаржити результати його досліджень через суд, тож Юрій Чорнобривець закликав присутніх активно цікавитися ходом незалежних експертиз, а вони регулярно висвітлюються у ЗМІ, та озброївшись цією інформацією, «голосувати» своїм гаманцем за дійсно якісні товари.

Оксана Гньотова поінформувала присутніх, що науково-дослідний випробувальний центр харчової продукції ДП «Полтавастандартметрологія» єдиний в області має технічну можливість проводити дослідження молока та молокопродуктів на вміст рослинних жирів, а також здійснює випробування за всіма іншими показниками, передбаченими чинними стандартами. Проте, якщо в минулому році рослинний жир було знайдено в кожному третьому з досліджених зразків, то цього року цей відсоток мізерний, адже державний нагляд відмінено і майже всі випробування проводяться на добровільній основі. Не секрет, що в дослідженнях своєї продукції зацікавлені найбільш добросовісні виробники, а ось ті, хто намагається ввести споживачів в оману, усіляко уникають будь-яких випробувань. Низький в Україні і рівень активності та поінформованості споживачів, які дуже часто не обтяжують себе прочитанням інформації на маркуванні та не відрізняють традиційні молочні продукти (сири, сметану, масло) від продуктів сирних, сметанних, молочно-рослинних сумішей тощо, у складі яких переважає рослинний жир. На жаль, відповідно до чинного законодавства, виробник не зобов’язаний вказувати на маркуванні його кількість у відсотках.

Валентина Петренко повідомила, що 210 тисяч жителів області перебувають на обліку, як такі, що мають хвороби шлунково-кишкового тракту. Якщо раніше усім таким хворим радили «кефірну» дієту, в якій переважали молочнокислі продукти, то впродовж останніх років лікарі помітили, що постійне вживання молочної продукції лише погіршує стан їхніх паціентів, що свідчить про її неналежну якість. Зросла кількість хронічних панкреатитів, гастритів, холециститів, а під час спеки дітлахи ще й масово труяться солодкими сирочками та сирковими дисертами з патогенною мікрофлорою. Тож головний гастроентеролог області закликала присутніх відповідально ставитися до вибору та зберігання молокопродуктів.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини