Архів

Друк

6,8% засобів вимірювальної техніки визнано непридатними до застосування

Протягом першого кварталу поточного року фахівцями з державного метрологічного нагляду ДП «Полтавастандартметрологія» проведено 33 перевірки на підприємствах регіону.

В 25 із них (75,8%) було виявлено порушення Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність».

Загалом обревізовано 1363 одиниці засобів вимірювальної техніки (ЗВТ), з яких 93 одиниці (6,8%) визнано непридатними до застосування.

Найбільш характерними порушеннями метрологічних норм і правил були:

- незадовільний стан нормативної документації (8%);

- незабезпеченість засобами вимірювальної техніки (5,6%);

- застосування неповірених засобів вимірювальної техніки (16,7%);

- порушення правил виконання вимірювань (5,6%);

- відсутність переліків ЗВТ, за якими здійснюється державний метрологічний нагляд (27,8%);

- неповнота і несвоєчасність внесення змін до переліку засобів вимірювальної техніки, які підлягають повірці чи контролю вихідних параметрів(16,7%).

Так, в одній з міських клінічних лікарень Полтави в експлуатації знаходилось 9 неповірених засобів вимірювальної техніки, робота автоклавів не перевірялася бактеріологічним методом.

За результатами перевірки підприємству було видано припис про усунення виявлених порушень та про заборону використання неповірених ЗВТ, одну посадову особу притягнено до адміністративної відповідальності.

Під час перевірки одного з приватних житлово-експлуатаційних підприємств області встановлено, що із 11 одиниць засобів вимірювальної техніки, обревізованих в ході перевірки, 5 - використовувались з терміном повірки, що минув; до переліку засобів вимірювальної техніки, які підлягають повірці, включено не всі ЗВТ, відсутній контроль за періодичністю повірки лічильників води, якими користуються споживачі.

За результатами перевірки підприємству видано припис про заборону застосування неповірених засобів вимірювальної техніки та усунення виявлених порушень, складено протокол про адміністративні правопорушення в галузі метрології та винесено постанову про накладення адміністративного штрафу.

Всього за результатами перевірок з державного метрологічного нагляду 25-м суб'єктам господарювання видані приписи про усунення виявлених порушень метрологічних норм і правил та прийнято 12 рішень про заборону застосування засобів вимірювальної техніки і 2 рішення про заборону виконання вимірювань. 15-х посадових осіб притягнено до адміністратиної відповідальності. Загальна сума адмінстягнень склала близько двох з половиною тисяч гривень.

За матеріалами Полтавастандартметрологія
Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини