Архів

Друк

Як обрати стиглий кавун?

Кінець літа - справжнє свято для любителів кавунів. Марк Твен казав: cкуштуйте кавуна, і ви дізнаєтеся, що їдять ангели. Як же правильно обрати кавун, щоб він виявився стиглим і смачним?

Існує багато різних видів кавунів. Щоб вибрати стиглий кавун потрібно трохи знати про всі ці сорти. Найпоширенішими сортами кавуна є «Астраханський смугастий», «Мелітопольський», «Волзький», узбецький «Хаїт-кара». Астраханський і мелітопольський кавуни - смугасті, дозрівають у серпні. У стиглих кавунів цих сортів висока контрастність темних і світлих смуг у хвостика. Волзький кавун стає стиглим на початку вересня, коли його світло-зелена шкірка стає практично білою. Узбецькі кавуни, навпаки, стиглими виявляються, коли їх шкірка темніє до майже чорного кольору. Ці кавуни довго визрівають і з'являються у продажу одними з останніх.

Великий або маленький?

Стиглий кавун майже завжди - великий кавун. Вибираючи кавун, беріть той, що буде трохи більше середніх, він напевно виявиться стиглим і солодким. Занадто великі кавуни на тлі дрібних повинні насторожити, тому що вони можуть містити дуже багато добрив. При купівлі великого кавуна звертайте увагу на його вагу, він не повинен бути занадто великим, тому що питома щільність кавуна зменшується з його дозріванням. Тим не менш, великий, але занадто легкий кавун може виявитися перестиглим і сухуватим.

Статева різниця

Кавуни ділять на «хлопчиків» (випукла форма, маленький кружечок з хвостиком) і «дівчаток» (плоска форма і великий по діаметру кружечок з хвостиком). Кавуни-дівчатка солодші і в них менше кісточок. У той же час «стать» кавуна ніяк не позначається на стиглості.

Контраст кольорів

Висока контрастність кавуна також є показником його стиглості. Чим світліші світлі смуги, тим достигліший кавун. Насичений колір темних смуг на кавуні говорить про гарні умови його вирощування.

«Шрамування» у кавунів

«Шрами» або сухі прожилки на шкірці кавуна говорять про його стиглість. Проте, вибираючи кавун, зверніть увагу на те, щоб ці «шрами» не були результатом поганого транспортування кавуна.

«Здоровий» блиск

Шкірка стиглих кавунів ніколи не буде вкрита восковим нальотом. Навпаки, на шкірці стиглого кавуна повинні грати сонячні відблиски.

Білі плями

Любителі кавунів багато сперечаються про те, якими мають бути плями на стороні, яка торкалася землі. Що ж, прямої закономірності між розміром і кольором цих плям не існує. Проте, якщо Вам треба обрати кавун із двох однакових, то краще брати той, у якого пляма менше за розміром і яскравіше за кольором.

Сухий кінчик

Багато хто при виборі кавуна орієнтуються на його сухою кінчик, яким він був прикріплений до рослини. Тим не менш, сухим кінчик може бути і через те, що кавун зрізали кілька днів тому, а поки довезли, він висох. Щоб напевно вгадати зі зрілістю кавуна, зверніть увагу на місце переходу кінчика в кавун - це місце обов'язково повинно бути сухим. А от з мокрим хвостиком навряд чи можна помилитися: такий кавун точно недоспілий.

Постукайте, поплескайте!

Тест на здавлювання не завжди дає правильний результат. Тріщати можуть і не зовсім стиглі кавуни, які трясли при транспортуванні. Щоб визначити стиглість кавуна, краще поплескати по ньому: взяти кавун в ліву руку і поплескати по його боці правою. У стиглому кавуні ви відчуєте «ударну хвилю» долонею лівої руки. Та й звук стиглого кавуна буде дзвінким. Щільна м'якіть незрілого кавуна ніколи не дасть такого виразного звуку.

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини