Архів

Друк

На Полтавщині подорожчали овочі, яйця та цукор

Індекс споживчих цін (індекс інфляції) у листопаді 2015р. по Полтавській області становив 101,9%.

За даними Головного управління статистики у Полтавській області, на споживчому ринку області ціни на продукти харчування та безалкого-льні напої зросли на 2,4%. Найбільше (на 22,9%) зросли в ціні овочі. На 15,9% подорожчали яйця, на 13,9% – цукор, на 4,6% – масло, на 4,4% ‒ молоко, на 3,5% ‒ продукти переробки зернових, на 2,4% – сир і м’який сир (творог), на 1,5% – сало, на 1,0% ‒ макаронні вироби, на 0,6% – риба та продукти з риби, на 0,1% – м’ясо та м’ясопродукти, олія соняшникова. Разом з тим знизились ціни на фрукти на 6,2%, рис – на 1,7%, безалкогольні напої – на 1,2%.

Алкогольні напої та тютюнові вироби знизились в ціні на 1,3%, що пов’язано зі здешевленням тютюнових виробів на 2,3%. У той же час ціни на алкогольні напої підвищились на 0,4%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 3,6% відбулось через збільшення вартості оренди житла та тарифів на опалення на 14,9% та 14,0% відповідно.

У сфері охорони здоров’я в цілому ціни зросли на 1,5% внаслідок подо-рожчання послуг лікарень на 4,3%, фармацевтичної продукції, медичних това-рів та обладнання – на 0,4%.

Загальне збільшення цін на транспорт на 0,5% пов’язано з подорожчан-ням транспортних засобів на 3,8%, палива та мастил – на 0,2%. Разом з тим вар-тість пасажирських перевезень залізничним транспортом знизилась на 1,0%.

На 0,5‒2,6% зросли ціни на предмети домашнього вжитку, побутову тех-ніку та поточне утримання житла, у сфері зв’язку, ресторанів та готелів, відпо-чинку і культури. Водночас ціни на одяг і взуття знизились на 0,1%. Ціни у сфері освіти в цілому залишились на рівні попереднього місяця.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини