Архів

Друк

Одночасно з маркуванням російських товарів доречно проводити акцію «Купуй українське»

У Департаменті економічного розвитку облдержадміністрації прокоментували запровадження маркування товарів російського походження.

28 травня 2014 року прийнято розпорядження голови обласної державної адміністрації № 159 «Про координацію інформаційної діяльності та захист інформаційної безпеки держави на території області у 2014-2016 роках», яким затверджено план заходів. Розроблено розпорядження Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації.

Пунктом 30 зазначеного плану заходів Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації було доручено запровадити спеціальне помітне маркування товарів російського походження позначкою «Товари з Російської Федерації» та їх розміщення на окремій полиці.

«В умовах жорсткого протистояння держави України з Російською Федерацією мотивом його впровадження є намагання органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування області стати на захист національних інтересів та економічної безпеки держави», - говорить директор Департаменту Олена Адамович.

Вона зазначила, що цим пунктом розпорядження передбачено маркування виключно товарів народного споживання.

Нині немає жодного найменування товарів широкого вжитку, як промислової, так і продовольчої групи, які б не вироблялися українськими товаровиробниками.

«Вважаємо, що з метою захисту внутрішнього ринку, одночасно із запровадженням спеціального маркування буде доречним проводити акцію «Купуй українське» та реалізовувати політику послідовного впровадження стратегії імпортозаміщення», - наголосила Олена Адамович

Вона нагадала, що саме контролюючі служби і спеціально уповноважені органи РФ протягом останніх років неодноразово намагалися та запроваджували ряд заходів і санкцій стосовно товарів підприємств-виробників Полтавського регіону, таких як ПАТ «Пирятинський сирзавод», ТОВ «Гадячсир», ПАТ «Кременчуцька кондитерська фабрика «Рошен» та інших.

Через погіршення торговельних відносин суттєво скоротилися експортні операції з Російською Федерацією (з 27% до 13% в загальному обсязі).

Департамент економічного розвитку облдержадміністрації напрацьовує пропозиції Мінекономрозвитку України щодо внесення змін до чинного законодавства з метою захисту українських товаровиробників та найбільш вразливих сегментів споживчого ринку.

У Департаменті переконані, що грамотно сформовані пропозиції з реалізації прагматичних дій спрямованих на захист українського товаровиробника будуть сприяти формуванню патріотизму населення та вихованню високого рівня свідомості громадян виходячи із позиції територіальної цілісності країни та її економічної незалежності.

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини