Архів

Друк

Ціни на хліб на Полтавщині залишаються стабільними

Завдяки підписанню Меморандуму порозуміння між Полтавською ОДА та виробниками хліба і хлібобулочних виробів, ціни на хліб простої рецептури залишались стабільними впродовж чотирьох місяців цього року.

Про це на сьогоднішній нараді щодо цінової ситуації на ринку хліба в області повідомила директор Департаменту економічного розвитку ОДА Олена Адамович.

«Меморандумом зафіксовано граничні ціни до кінця маркетингового року, - зазначила Олена Адамович, звертаючись до присутніх. - Також, стабілізації цінової ситуації сприяє надходження пшеничного борошна хлібопекарським підприємствам з Держагрофонду за цінами, нижчими від ринкових.

Облдержадміністрація обмежила прибутковість виробництва хліба простої рецептури (до складу якого входить борошно, вода, сіль, дріжджі) в розмірі 5% та встановила граничну торговельну надбавку на хліб на рівні 10% без урахування витрат з їх транспортування у міжміському сполученні»

Як повідомила Олена Адамович, за даними моніторингу цін, що проводиться Державним комітетом статистики України, на кінець квітня середня роздрібна ціна на хліб житньо-пшеничний становить 4,41 грн. за кілограм та є найнижчою в Україні (при середній роздрібній ціні по Україні 5,11 грн. за кілограм).

Ціна на хліб з борошна пшеничного 1 ґатунку становить 5,46 грн./кг та перебуває в другій десятці областей за рейтинговою оцінкою (від найнижчого до найвищого).

За оперативними даними Головного управління статистики у Полтавській області, на початку травня цього року спостерігалось підвищення цін в межах 2% на хліб з борошна 1 сорту та житньо-пшеничний. Збільшення цін на хліб відбулося з причин, які не залежали від господарської діяльності виробників. Зокрема, це подорожчання до 20%. вартості сировинної складової.

Нині Полтавська ОДА готує новий Меморандум порозуміння між виробниками хліба та владою на наступний маркетинговий рік.

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини