Архів

Друк

В області падають ціни на молоко

Зниження закупівельної ціни на молоко спричинене не лише сезонними коливаннями, а й проблемами з експортом продукції Гадяцького та Пирятинського сирзаводів до Російської Федерації.

Про це на апаратній нараді у голови Полтавської обласної державної адміністрації повідомив Сергій Фролов, начальник департаменту агропромислового розвитку ОДА.

Буквально за тиждень закупівельні ціни на молоко знизилися. Особливо демпінгують селяни, що погоджуються здавати молоко по 2,20 грн. за літр. (раніше той же літр молока обходився сир заводам у 2,50-2,70 грн.) Великі сільськогосподарські підприємства нині продають молоко заготівельникам за ціною від 3,80 грн. до 4,50 грн. за літр (ще тиждень тому ціна була 4,50-5 грн.).

«Зниження ціни викликане не лише сезонними коливаннями, – коментує ситуацію Сергій Фролов. – Хоча кожної весни зі збільшенням кількості молока його ціна зазвичай знижувалася. Але цього року виникають і тривожні тенденції. Ми побоюємося, що Пирятинський та Гадяцький сирні заводи, що вже відчули проблеми з постачанням своєї продукції до РФ, можуть призупинити закупівлю молока у сільськогосподарських підприємствах».

Полтавщина уже переживала подібну ситуацію, коли РФ вела торгову війну проти нашої держави. Тоді також спостерігався надлишок молока, що вийшов на внутрішній ринок. Якщо така ситуація вигідна покупцям (бо здешевлює ціну), то селян вона примушує позбавлятися від корів.

Загроза зменшення поголів’я великої рогатої худоби викликана ще й тим, що цього року припинила дію державна програма, яка компенсувала селянам утримання молодняка. Тобто за кожне теля, що вирощувалося в індивідуальному господарстві, селянин кожен квартал отримував від держави 250 гривень компенсації. Максимальна сума підтримки, що надавалася для вирощуванні теляти, - 750 гривень. Програма працювала два роки і допомогла суттєво збільшити поголів’я корів у області.

Це один виклик, що чекає наших фермерів у найближчій перспективі – зобов’язання, які підписала Україна під час вступу до СОТ. За словами С.Фролова, з 2015 року наша держава мусить відмовитися від купівлі молока і м’яса з селянських дворів. Виходом із цієї ситуації, на думку керівника департаменту АПК, є створення сучасних кооперативів із прийому молока від населення. Минулого року таких кооперативів було відкрито три: в Решетилівському, Новосанжарському та Глобинському районах. У кожен такий сучасний пункт прийому молока було інвестовано до 300 тисяч гривень (із допомогою міжнародної програми «Добробут громад»). Тобто, при кожному кооперативі створено міні-пункт ветеринарно-санітарного контролю якості молока, а також встановлено сучасне холодильне обладнання.

Цього року сучасний кооператив із прийому молока у населення збираються відкривати в Оржицькому районі.

Голова ОДА Віктор Бугайчук дав доручення Департаменту агропромислового розвитку продовжувати роботу зі створення сучасних кооперативів із заготівлі молока. «Такі кооперативи повинні бути відкриті в кожному районному центрі області», - зазначив Віктор Бугайчук.

Теги:
Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини