Архів

Друк

«Полтавастандартметрологія» перевіряє якість питної води

Щороку, з приходом весни, проблема якості води, яку ми п’ємо, загострюється.

Як правило, непридатну до вживання воду неможливо визначити лише «на глазок» без проведення спеціальних лабораторних досліджень. Для цього необхідне відповідне обладнання.

Оснащення науково-дослідного випробувального центру харчової продукції ДП «Полтавастандартметрологія» дозволяє нашому підприємству, єдиному в області, проводити випобування питної води за всіма 52-ма показниками передбаченими ДСанПІН (державними санітарними нормами і правилами).

Нині це особливо актуально, адже як відомо, вимоги до випробування води зростають. Вже у 2015-му році, згідно з вимогами чинного законодавства, воду необхідно буде досліджувати за 63-ма показниками, а у 2020-му – аж за 75-ма показниками. Це при тому, що на сьогоднішній день лабораторії СЕС на місцях подекуди не мають технічної можливості контролювати питну воду навіть за 28-а показниками міждержавного стандарту ГОСТ 2874-82 «Вода питьевая. Гигиенические требования и контроль за качеством», дію якого, в частині гігієнічних вимог, давно скасовано. Теж саме можна сказати й про КП «Полтававодоканал».

До речі, проблеми з питною водою можуть бути не лише у того, хто добуває її з приватної криниці, а й у споживачів, які користуються централізованим водопостачанням. Не всі знають, що навіть якщо вода добувається з артезіанських свердловин, водопостачальні організації відповідають тільки за те, якою вона надійде до будинку, а вже далі її склад може суттєво змінитися через якість труб, за які несуть відповідальність ЖЕДи. Проте, на практиці про заміну старих іржавих труб на пластикові дбають самі мешканці будинків. Нерідко вони обирають найдешевшу продукцію, яка реалізовується без сертифікатів відповідності та санітарних висновків. Подекуди такі труби взагалі не призначені для питної води та виготовлені з неякісного токсичного пластику всупереч санітарним нормам. В будь-якому разі, для того, щоб знати точну причину погіршення води в крані чи водогоні, споживачеві необхідно спершу документально підтвердити, що вона має відхилення від норми.

У випадку, коли проблему неможна вирішити, прокопавши криницю в іншому місці чи замінивши труби, споживач має проконсультуватися у відповідних фахівців стосовно доцільності встановлення того чи іншого фільтру, застосування певного коагулянта (очищувальної речовини) тощо. Але для того, щоб Ваші зусилля не виявилися марними, необхідно спершу «озброїтися» інформацією, які саме речовини Вам необхідно нейтралізувати у воді. При цьому слід пам’ятати, що запевняння в тому, що фільтр чи коагулянт зробить кришталево чистою й цілющою будь-яку воду, незалежно від її складу й рівня забрудненості, - не що інше, як міф. Універсальних засобів не існує. Встановити ефективний фільтр можна тільки якщо знаєш точний склад води і розумієш від чого саме її потрібно очищувати. Більшість фільтрів розраховані на локалізацію одних речовин і нейтральні до інших, а то й можуть виділяти у воду алюміній чи інший метал. Обережним треба бути і з коагулянтами, частина з них - це хімічні речовини, які призначені не для щоденного постійного використання, а лише для особливих поодиноких випадків.

Для приватних осіб випробування питної води коштує 338 гривень. Звертатися за адресою, вул. Вузька, 6 тел. (0532) 58-43-38.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини